Splyce Nisqy
fot. Riot Games

Nisqy: Ameryka Północna w porównaniu do Europy jest gorsza mechanicznie

Po starciu Europy z Ameryką Północną podczas Rift Rivals midlaner Splyce, Yasin „Nisqy” Dinçer, udzielił wywiadu portalowi VPEsports. Belgijski midlaner odpowiedział w nim na pytania dotyczące starcia z zespołami grającymi w NA LCS, a także różnic pomiędzy tymi dwoma regionami, w których miał okazję grać.

W związku z tym, że dla Belga Rift Rivals było okazją powrotu do Ameryki Północnej, nie mogło obejść się bez rozmowy na temat odczuć związanych z turniejem. Podczas tych zawodów Splyce zwyciężyło jedynie jedną grę przeciwko Team Liquid, dzięki czemu Europa znalazła się w lepszym położeniu przed finałowym starciem. Sam Nisqy stwierdza, że dla niego Rift Rivals było okazją do nauczenia się wielu rzeczy, w tym gry przeciwko innemu stylowi rozgrywki. – Czuję, jakby Ameryka Północna była gorsza mechanicznie w porównaniu do Europy. Nie wiem czy to kwestia grania kolejki rankingowej z dużym opóźnieniem – mówi Dinçer. Zgadza się jednak z tym, że zawodnicy grający na co dzień w NA LCS popełniają mniej błędów.

Autorka wywiadu, Emily Rand, wraca także do czasów, gdy Nisqy grał w amerykańskim Team EnVy. Dinçer zaprzeczył temu, że przez wyżej wymieniony problem stawał się gorszy, jednak bardzo trudno było mu się skupić na trenowaniu gry postaciami w meczach rankingowych.

Wracając do wydarzeń z Rift Rivals, zapytany o sytuację zespołu Nisqy stwierdza: – Myśleliśmy, że zagramy dobrze przeciwko zespołom z NA, gdyż wiedzieliśmy, że lubią grać pasywnie, a to też po części nasz styl. Chcemy grać wolno. Lecz z drugiej strony, gdy weszliśmy na scenę, nie udało nam się narzucić swojego stylu. Graliśmy w losowy sposób. Midlaner Splyce widzi także problem w grze swojej drużyny, potwierdzając, że każda porażka w EU LCS jest spowodowana ich podejściem, a nie poziomem gry rywali: – Gdy wygramy lub przegramy to tylko z powodu naszej postawy, nie dlatego, że przeciwnik był niesamowicie dobry. To jest nasz problem przez ostatnie miesiące, nawet w poprzednim splicie gdy przegrywaliśmy, to tylko przez siebie. Cała rozmowa dostępna jest w tym miejscu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TyLoo StarLadder 2018

TyLoo weźmie udział w DreamHack Masters Stockholm 2018

Poznaliśmy dziś przedostatniego uczestnika DreamHack Masters Stockholm 2018. TyLoo przed kilkoma godzinami zakończyło swoją przygodę w chińskim turnie...