STS
fot. DreamHack/Adela Sznajder

es3tag o odsunięciu RUBINO: Potrzebowaliśmy stabilizacji

Za Heroic świetny początek DreamHack Open Valencia. Skandynawowie pewnie pokonali AGO Esports oraz North i jako pierwsi zameldowali się w fazie play-off rywalizacji. W rozmowie z portalem HLTV.org Patrick „es3tag” Hansen ujawnił, dlaczego zespół tuż przed wyjazdem do Hiszpanii dokonał zmiany w składzie:

Tak naprawdę nie planowaliśmy żadnej roszady, chodziło o nieaktywność Rubena związaną z infekcją oka. Choroba trwała dość długo, a my potrzebowaliśmy po prostu stabilizacji, co odegrało dużą rolę przy naszej decyzji – stwierdził Hansen. Według słów młodego Duńczyka jego partner z drużyny ukrywał stan swojego zdrowia przed resztą ekipy: – Po powrocie on wciąż miał problemy i nie powiedział nic, dopóki nie przegraliśmy w SzanghajuNadszedł najwyższy czas na krok w stronę stabilizacji – ujawnił es3tag i błyskawicznie dodał: Grałem już wcześniej z AcilioNem, który od tego czasu został prowadzącym. Ja ostatnio dowodziłem, ale byłem też snajperem. Ciężko było mi organizować grę i jednocześnie podejmować starcia jeden na jeden. Jego dojście zdjęło ze mnie obciążenie i pozwoliło mi skupić się tylko na AWP. To dla mnie coś nowego, bo wcześniej przez dwa lata grałem tylko z karabinem – przyznał dwudziestudwulatek.

Po jednym wolnym dniu Heroic w sobotę zagra w półfinale DreamHack Open Valencia z drugą drużyną z grupy B. Es3tag i spółka mają już powody do radości, gdyż jak twierdzi sam zainteresowany, przyjechali do słonecznej Hiszpanii bez większych oczekiwań: – Zawsze pragniemy wygrać i wiele oczekujemy, ale tu chcemy po prostu zagrać jak najlepiej i zobaczyć, co nam to da. Jesteśmy tu, by wykonać swoją pracę, ale też dobrze się bawić. Nie ma żadnych oczekiwań, choć damy z siebie wszystko. Tak jesteśmy zaprogramowani, nie cierpimy przegrywać – zakończył Duńczyk.

Początek DH Open Valencia niestety nie był zbyt udany dla polskich zespołów. Jutro w meczach eliminacyjnych zobaczymy AGO oraz Virtus.pro, które przegrały swoje inauguracyjne pojedynki. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Valencia zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Splyce Nisqy

Nisqy: Ameryka Północna w porównaniu do Europy jest gorsza mechanicznie

Po starciu Europy z Ameryką Północną podczas Rift Rivals midlaner Splyce, Yasin "Nisqy" Dinçer, udzielił wywiadu portalowi VPEsports. Belgijski midlan...