Mimo że Asia Minor Championship London 2018 jeszcze nie wystartowało, to VG.FlashGaming już teraz doznało poważnego osłabienia. Okazuje się bowiem, że do Londynu wraz z zespołem nie przybędzie YuanZhang "AttackeR" Sheng. Co ciekawe, Chińczyka z gry wyeliminowały nie problemy wizowe, a kontuzja.

Informacje o urazie Shenga pojawiły się już przy okazji chińskich eliminacji do DreamHack Masters Stockholm 2018. Wówczas to sama organizacja ogłosiła, że zawodnik trafił do szpitala, chociaż nie ujawniono oficjalnie dokładnie dlaczego. Z konieczności ekipę wspierał więc jej trener, Zhenghui "z8z" Liu, ale nie pomógł on swoim podopiecznym w awansie, bo ci po dwóch porażkach z rzędu odpadli z rywalizacji.

Okazuje się jednak, że nie była to jednorazowa sytuacja, a problemy AttackeRa są na tyle poważne, że nie pojawi się on także na azjatyckim Minorze. A wszystkiemu ma być winna, jak się nieoficjalnie mówi, kontuzja stopy, jakiej 21-latek nabawił się podczas gry w koszykówkę. Oznacza to, że szanse VG.Flash na udział w FACEIT Major znacznie spadły. Wszak z8z, który znowu przejmie rolę gracza, od dawna nie występuje już na zawodowej scenie, a i w czasach swojej czynnej kariery daleki był od prezentowania nadzwyczajnego poziomu.

Wobec tego skład VG.FlashGaming podczas azjatyckiego Minora będzie prezentować się następująco:

  • YuLun „Summer” Cai
  • KunHua „LOVEYY” Bai
  • WeiJie „zhokiNg” Zhong
  • WingHei „Freeman” Cheung
  • Zhenghui "z8z" Liu – zmiennik