Dwa dni zmagań grupowych za nami, dziś zaś startuje faza pucharowa Asia Minor Championship London 2018. W gronie uczestników pozostały już tylko cztery formacje, z czego obecność co najmniej jednej z nich wydaje się być sporym zaskoczeniem.

Dzień zainauguruje dwójka faworytów, czyli TyLoo oraz Renegades. Jeszcze przed startem zawodów można było typować, że to właśnie te dwie ekipy zajmą miejsca premiowane awansem na FACEIT Major London 2018 i jak na razie są one na najlepszej drodze, by to osiągnąć. Teraz jednak droga jednej z nich nieco się skomplikuje, bowiem zwycięzca może być tylko jeden. A stawka jest wysoka, gdyż wygrany tego pojedynku będzie już tylko o krok od upragnionego celu.

Nieco bardziej orientalnie, a przez to ciekawiej prezentuje się druga para. Tam pojawi się chociaż SCARZ Absolute, które na Minorze miało być chłopcem do bicia. Niemniej Japończycy nic sobie nie zrobili z przewidywań ekspertów, a po drodze pokonali VG.FlashGaming oraz wspomniane Renegades, kończąc tym samym rywalizację w grupie A na pierwszym miejscu. Przeciwnikiem piątki z Kraju Kwitnącej Wiśni będzie Tainted Minds, które nie miało dotychczas zbyt wielu okazji. by zaprezentować swoje umiejętności na międzynarodowych lanach.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

18 lipca

Półfinał drabinki wygranych

09:00 TyLoo vs Renegades BO3
12:15 SCARZ Absolute vs Tainted Minds BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.