STS
Bucu
fot. ESL/Kelly Kline

bucu pozostaje w Teamie DPD

Niecały miesiąc temu Marcin „bucu” Świech na swoim Twitterze ogłosił chęć znalezienia nowej formacji. Ostatecznie zostanie on jednak w Teamie DPD, gdzie dodatkowo będzie pełnił rolę kapitana. bucu dołączył do Teamu DPD na początku bieżącego roku, zastępując wówczas Krystiana „Czara” Przybylskiego na środkowej alejce. Świech wraz ze swoimi kolegami zdołał zająć 3-4. miejsce w szesnastym […]

Niecały miesiąc temu Marcin „bucu” Świech na swoim Twitterze ogłosił chęć znalezienia nowej formacji. Ostatecznie zostanie on jednak w Teamie DPD, gdzie dodatkowo będzie pełnił rolę kapitana.

bucu dołączył do Teamu DPD na początku bieżącego roku, zastępując wówczas Krystiana „Czara” Przybylskiego na środkowej alejce. Świech wraz ze swoimi kolegami zdołał zająć 3-4. miejsce w szesnastym sezonie ESL Mistrzostw Polski oraz wywalczyć sobie wicemistrzostwo w 3. edycji Pucharu Polski Cybersport. Niemniej jednak po ostatnim sezonie Polskiej Ligi Esportowej, w którym formacja zajęła 5. miejsce, Team Ascent zdecydował się zakończyć współpracę z zawodnikami. W związku z tą decyzją w składzie zapanowała niepewność oraz pojawiły się pierwsze informacje o zmianach personalnych.

Najpierw szeregi Teamu DPD opuścił Jakub „Kubon” Turewicz, który zdecydował, iż zajmie się streamowaniem na pełny etat. Z kolei znany z występów na hiszpańskiej scenie bucu parę dni później postanowił ogłosić, iż jest gotów przywdziać inne barwy. Dodatkowo niecały tydzień po publikacji postu midlanera Team DPD zdecydował się opuścić również dżungler, Patryk „Bolszak” Jażdżewski, którego miejsce wczoraj zajął Adam „Crazy” Fedoruk. Mimo wszystko koniec końców zmian na środkowej alejce DPD nie zobaczymy, bowiem zespół oficjalnie potwierdził dziś, że bucu pozostanie w składzie, równocześnie przyjmując opaskę kapitana drużyny.

Na ten moment nie możemy być jednak pewni jak będzie wyglądać ostateczny skład Teamu DPD. Drużyna nie tak dawno temu ogłosiła, że wolny wakat na górnej alejce zostanie obsadzony zawodnikiem z tryoutów, natomiast Paweł „Celaver” Koprianiuk oraz Barłomiej „Dzondzy” Królak wciąż nie poinformowali o tym, czy mają zamiar kontynuować grę w DPD.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Historia wstydu, czyli polskie drużyny na Minorach

DreamHack Open Cluj-Napoca 2015 – dla Polaków Major znaczący, bo wtedy po raz ostatni mogliśmy oglądać dwie rodzime formacje na współorganizowanej prz...