Azjatycki Minor nie zaskoczył, gdyż pierwszą ekipą, która zapewniła sobie awans na FACEIT Major London 2018, okazało się TyLoo. Azjatycka formacja od samego początku traktowana była jako główny faworyt zawodów, toteż jej dzisiejsze zwycięstwo 2:0 nad Tainted Minds nie może nikogo dziwić.

TyLoo 2 : 0 Tainted Minds

(Asia Minor – finał UB)
16 8 Cache 7 12
8 5
16 11 Mirage 4 6
5 2
 Inferno 

Początkowe minuty meczu były niezwykle wyrównane. Żadna z ekip nie potrafiła na dobre udokumentować swojej dominacji i zamiast tego oglądaliśmy otwartą wymianę ciosów, której efekt był łatwy do przewidzenia. Na koniec pierwszej połowy obie formacje dzielił bowiem zaledwie jeden punkt, wobec czego kluczowa była druga pistoletówka. A ta dość łatwo padła łupem TyLoo, dzięki czemu to właśnie Azjaci na długi czas przejęli inicjatywę. Tainted Minds stać było tylko na pojedyncze odpowiedzi, które w ostatecznym rozrachunku i tak nie miały żadnego znaczenia, bo przewaga Hansela "BnTeTa" Ferdinanda i jego kolegów była po prostu zbyt duża. Tak naprawdę był tylko jeden moment, w którym piątka z Antypodów mogła jeszcze marzyć o dogrywce, ale koniec końców musiała uznać wyższość rywali w stosunku 12:16.

Kolejną mapą finału drabinki wygranych był wybrany przez TyLoo Mirage. Nic więc dziwnego, że to właśnie podopieczni chińskiej organizacji przez większą część pierwszej połowy znacząco przeważali, pozwalając sobie tylko na jeden krótki fragment nieco gorszej gry. To właśnie dzięki niemu Australijczycy zdołali ugrać po stronie atakującej aż cztery punkty i uniknęli uwłaczającego rezultat 1:14. Niemniej 4:11 i tak nie nastrajało zbyt optymistycznie, tym bardziej, że BnTeT wraz z kolegami tuż po przerwie zgarnęli drugą pistoletówkę. Otworzyło to przed nimi prostą drogę do zwycięstwa, które odnieśli już po chwili miażdżącym wynikiem 16:6.

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, zaś polska transmisja prowadzona jest na kanale ESPORT NOW. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.