Dziś nastąpi zwieńczenie ostatnich kilku dni zmagań. Asia Minor Championship London 2018 dobiega końca, a zawodnikom do rozstrzygnięcia pozostała jeszcze jedna niewiadoma kwestia – kto zajmie drugi slot promowany awansem na FACEIT Major London 2018.

W grze pozostały dwie formacje z Antypodów, czyli Renegades oraz Tainted Minds. Nieoczekiwanie to ci pierwsi przystępują do meczu z drabinki przegranych, ale mimo to i tak wydają się być faworytem piątkowego starcia. Na papierze Karlo "USTILO" Pivac i spółka przewyższają swoich rodaków pod każdym względem, a ponadto mieli już w tym roku okazję grać na Majorze. Z drugiej strony jednak ekipa ta prezentuje się na trwającym Minorze dość nierówno i właśnie w tym podopieczni Fergusa "ferga" Stephensona mogą upatrywać swojej szansy.

Całe zawody zakończy natomiast wielki finał, w którym zwycięzca omawianego powyżej spotkania zmierzy się z TyLoo, które może być już pewne gry na londyńskim Majorze. Stawką tego pojedynku będzie główna nagroda w wysokości 30 tysięcy dolarów i wiele wskazuje, że czek na tę kwotę otrzymają wspomniani wyżej Azjaci. Należy pamiętać, że w ostatnich dniach pokonali oni już zarówno Renegades, jak i Tainted Minds, wiec nie ma do końca znaczenia z którym rywalem przyjdzie im się mierzyć tym razem.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

20 lipca

Finał drabinki przegranych

09:00 Renegades vs Tainted Minds BO3

Wielki finał

12:15 TyLoo vs Renegades/Tainted BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.