Asia Minor Championship London 2018 dobiegło końca. W wielkim finale brytyjskich zawodów nieoczekiwanie lepsze okazało się Renegades, które 2:0 pokonało faworyzowane TyLoo. Mimo wszystko jednak powody do radości mają obie ekipy, bowiem już wcześniej zapewniły sobie awans na FACEIT Major London 2018.

TyLoo 0 : 2 Renegades

(Asia Minor – wielki finał)
12 7 Train 8 16
5 8
8 3 Inferno 12 16
5 4
 Overpass 

W pierwszej połowie rozgrywanego na Trainie meczu żadna z drużyn nie potrafiła na dobre zdominować rywala. Zamiast tego oglądaliśmy krótkie okresy przewagi to jednych, to znowu drugich, toteż wynik 8:7, który został ustalony tuż przed przerwą, nie mógł być żadnym zaskoczeniem. Dopiero po zmianie stron delikatną przewagę zaczęło zyskiwać Renegades, ale nie od razu, bo początkowo to TyLoo zdawało prezentować się lepiej. Z czasem jednak podopieczni Steve'a "Ryu" Rattacasy znaleźli skuteczny sposób na odparcie Azjatów, którym nie pomógł nawet rozgrywający świetne zawody Kevin "xccurate" Susanto – piątka z Antypodów miała po swojej stronie więcej argumentów, dzięki czemu ostatecznie wygrała 16:12.

To niepowodzenie wyraźnie podłamało reprezentantów chińskiej organizacji, którzy na Inferno kompletnie się poddali. Chiński-indonezyjski skład w ogóle nie radził sobie z atakiem, w efekcie czego pierwszą część pojedynku kończył z zaledwie trzema punktami na koncie i dopiero w obronie zdołał postawić się w nieco większym stopniu. Niemniej pięć zdobytych rund to było wszystko, na mogli sobie pozwolić gracze z Państwa Środka, bo już po chwili ręce w górę zwycięstwa wznieśli Karlo "USTILO" Pivac i spółka. Australijska formacja zatriumfowała koniec końców 16:8 i to właśnie ona zgarnęła główną nagrodę w wysokości 30 tysięcy dolarów.

Końcowa klasyfikacja Asia Minor Championship London 2018 prezentuje się następująco:

1. Renegades 30 000 $
2. TyLoo 15 000 $
3. Tainted Minds 5 000 $
4. SCARZ Absolute
5-6. B.O.O.T-dream[S]cape, Uniquestars
7-8. 5POWER Gaming, VG.FlashGaming