Turecka organizacja Beşiktaş Esports pozyskała skład grający dotychczas pod banderą RES Gaming, o czym informowaliśmy tutaj. Jedna z dwóch Szwedek w drużynie, doświadczona Zainab "zAAz" Turkie, opowiedziała o rozwiązanych już problemach kadrowych oraz nadziejach związanych z występami w nowych barwach. Debiut Beşiktaşu nastąpi bardzo szybko, bowiem już podczas GIRLGAMER Esports Festival. Zmagania w Estoril startują dzisiaj i potrwają dwa dni.

27-letnia zawodniczka krótko wyjaśniła powody odsunięcia Christine „potter” Chi od składu. –Próbowałyśmy z nią trenować, ale ona mieszka w Stanach Zjednoczonych, a my w Europie. To nie zadziałało. Obiecano nam, że przeniesie się do Europy w lutym, a cały zespół zamieszka w Dubaju już w sierpniu. To się nie wydarzyło – skwitowała. zAAz wspomniała o tym, że w ciągu ostatniego pół roku drużyna trenowała ze sobą zaledwie dwa tygodnie. – W końcu zdecydowałyśmy, że będziemy grać w europejskim składzie, bo to było najprostsze rozwiązanie. Postanowiłyśmy również opuścić RES Gaming. 

Zwyciężczyni Copenhagen Games 2017 zdradziła kulisy dołączenia do szeregów nowej organizacji oraz opisała warunki, jakie zapewni drużynie Beşiktaş. – Kemal był kiedyś moim szefem, a teraz pracuje z Beşiktaşem. Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi od trzech lat i rozmawialiśmy na temat dołączenia do klubu. To brzmiało interesująco – rozpoczęła. – Beşiktaş zapewni nam wszystko, czego zapragniemy. Oni bardzo nas wspierają i to jest dokładnie to, czego potrzebujemy jako gracze. Posiadamy dom na bootcampy w Turcji i mamy do niego pełen dostęp. Oni chcą się rozwijać, chcą kolejnych zespołów w nowych grach – zakończyła.

Zawodniczka ze Szwecji wyjaśniła zamieszanie kadrowe w ostatnich miesiącach. – Kiedy Petra dołączyła do nas w ubiegłym roku, atmosfera w zespole nie była dobra. Trenowałyśmy z nią może dwa razy. Dużo rzeczy uległo zmianie w tamtym okresie i nie miałyśmy motywacji do gry. Zawsze chciałam grać z potter, znam ją od zarania dziejów. Moim marzeniem było granie z nią i bardzo chciałam, aby tak się stało – kontynuowała. – Kiedy w końcu znalazłyśmy organizację, która mogłaby do tego doprowadzić, wybrałyśmy Christinę kosztem Petry – wyjaśniła zAAz. – Po tym wszystkim zdecydowałyśmy się na granie w europejskim składzie. 

– kr4sylya była początkowo na testach, ale po rozmowie podjęłyśmy decyzję, aby uczynić ją oficjalną członkinią składu. Ona ma 16 lat, to jest jej pierwszy poważny turniej. To świetna i mądra zawodniczka. Przypomina mi mnie samą, kiedy byłam jej rówieśniczką. Wierzę w nią, mimo że ma prawo być zdenerwowana podczas tego turnieju. Może wystąpić gorzej niż oczekujemy, jednak nie zamierzam jej oceniać, ponieważ to jej debiut. Jestem gotowa dać jej szansę – odparła była reprezentantka m.in. Teamu Secret.

zAAz odpowiedziała na pytania dotyczące nadziei oraz ambicji zespołu podczas kolejnych zmagań. –Mimo, że ten skład powstał stosunkowo niedawno, wygląda na to, że każdy dobrze się rozumie. Po raz pierwszy w roku czuję się dosyć pewna siebie. Wygląda na to, że odnalazłyśmy w Beşiktaşie poważną oraz właściwą dla nas organizację. Nie możemy zrobić nic więcej poza wierzeniem, że będzie najlepiej. Przynajmniej się nie poddajemy, a to jest rzecz, która liczy się najbardziej.

Oryginalny zapis rozmowy z zAAz w języku angielskim można odnaleźć w tym miejscu