Kobieca scena Counter-Strike'a nie obfituje zbyt wiele turniejów, na których panie mają okazję, by zaprezentować się szerszej publiczności. Tym bardziej więc warto zwrócić uwagę na rozpoczynające się dziś w Lizbonie zawody GIRLGAMER Esports Festival 2018.

W Portugalii pojawią się czwórka czołowych przedstawicieli żeńskiego CS:GO, wśród których warto wyszczególnić m.in. Beşiktaş Esports. Ekipa Zainab "zAAz" Turkie zaledwie wczoraj zasiliła szeregi tureckiej organizacji, a już dziś zadebiutuje w jej barwach. Pierwszym rywalem uznanej drużyny będzie Team Unknown, czyli skład, który jeszcze do niedawna związany był z Singularity Esports, ale padł ofiarą cięć finansowych.

W drugiej parze dane nam będzie zobaczyć z kolei Team Dignitas, czyli wicemistrzynie marcowego Intel Challenge Katowice 2018. Pod koniec czerwca do zespołu dowodzonego przez Emmalee "EMUHLEET" Garrido powróciła Catherine "CAth" Leroux, która przez ostatnie pół roku znajdowała się poza grą. Kanadyjka ma pomóc swoim nowym-starym koleżankom w zamazaniu nie najlepszego wrażenia pozostawionego po Copenhagen Games 2018, a szansą na to może być m.in. wygrana nad eParadise Angels.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

21 lipca
17:30 Beşiktaş Esports vs Team Unknown BO1
18:45 Team Dignitas vs eParadise Angels BO1

Wszystkie powyższe mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można pod tym adresem. Samo GIRLGAMER Esports Festival 2018 potrwa do 22 lipca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 10 tysięcy euro, z czego zwycięzca wielkiego finału zgarnie 4 tysiące.