Fortnite Summer Skirmish

Druga edycja Fortnite Summer Skirmish za nami. Polacy daleko od podium

Za nami druga edycja cyklu Fortnite Summer Skirmish, w której wzięło udział aż 96 zawodników z całej Europy, w tym sześciu naszych rodaków. Mimo że początkowo zapowiadało się na to, że Polacy zgarną miejsca blisko podium, to tak się jednak nie stało – ostatecznie znaleźli się w dolnej części tabeli.

Zawody odbyły się w eksperymentalnym formacie. Każdy z graczy grał na innym serwerze, a celem gry było zdobycie jak największej liczby fragów oraz zwycięstw. Po rozegraniu przez każdego zawodnika dziesięciu spotkań punkty z każdego z nich zostały podliczone, a zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną. Warto wspomnieć, że za zabicie ponad dwudziestu rywali w jednym pojedynku osoba, która tego dokonała zyskiwała dodatkowe 10 punktów oraz 10 000 dolarów.

Po pierwszej rozegranej walce Polacy mieli powód do radości – Piotr „Izak” Skowyrski dzięki swojej bardzo dobrej grze znajdował się w TOP 5 zmagań. W dalszych meczach również radził sobie dobrze, jednak ostatecznie ze względu na porażki pod koniec turnieju spadł na 94. miejsce. Nie najlepiej wypadli również pozostali rodzimi zawodnicy – Jakub „Lothar” Szygulski zakończył imprezę na 68. lokacie, Jacek „HighStyled” Kamiński znalazł się dwa oczka za nim, a Kamil „Ewron” Lachowski ostatecznie wylądował na 75. pozycji. Jeszcze gorzej poszło Sebastianowi „Sk1xowi” Sieczkowskiemu i Karolowi „Frizowi” Wiśniewskiemu, którzy zajęli kolejno 80. i 85. miejsca.

Zwycięzcą zawodów został KamoLRF, który grając na PlayStation 4 zdobył 174 punkty i zarobił łącznie 70 000 dolarów. Wicemistrzostwem 2. edycji Summer Skirmish może pochwalić się natomiast Supermacy Vato, a na najniższym stopniu podium stanął Teekzie.

W Polsce zmagania najlepszych na świecie zawodników Fortnite oglądało jednocześnie około 50 000 widzów. Turniej na oficjalnym polskim streamie Gameset TV komentował duet PAGO oraz IndyStarCraft, a dodatkowo każdy z uczestników imprezy prowadził z niej transmisje na swoim własnym kanale. Już za tydzień odbędzie się kolejna edycja Fortnite Skirmish Summer 2018, o której wkrótce będziemy informować.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fortnite Fun League Polska

Spróbuj swoich sił w kwalifikacjach do Fortnite Fun League

Wystartowały otwarte kwalifikacje do drugiej edycji Fortnite Fun League Polska, w której zarówno gwiazdy, jak i najlepsi zawodnicy z kraju zmierzą się...