Choć po ogłoszeniu transferu Mateusza "Kikisa" Szkudlarka do Teamu Vitality wszyscy liczyliśmy na jak najszybszy debiut w barwach francuskiej organizacji, mało kto przypuszczał, że nastąpi on tak nagle. Swój pierwszy mecz w składzie "Pszczół" Kikis rozegra bowiem już jutro przeciwko Giants Gaming. Szkudlarek zajmie miejsce dotychczasowego junglera, Berka "Giliusa" Demira. O roszadzie w szeregach Vitality poinformował wspierający zespołu – Jakub "Jactroll" Skurzyński.

To będzie pierwszy od niespełna roku mecz Szkudlarka w EU LCS. Po raz ostatni na tym szczeblu rozgrywek mogliśmy go oglądać w sierpniu 2017 roku jako reprezentanta Mysterious Monkeys. Po utracie miejsca "Małp" w EU LCS Kikis wrócił na polską scenę, gdzie walczył przez blisko pół roku pod banderą takich drużyn jak Szata Maga +6 oraz Illuminar Gaming. Kilka dni temu polski jungler został zakontraktowany przez Team Vitality i błyskawicznie wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie.

Na chwilę obecną Team Vitality zajmuje piąte miejsce w rankingu EU LCS 2018 Summer Split ex aequo z ROCCAT. Obydwie drużyny po pięciu tygodniach zmagań mają po pięć zwycięstw i porażek na koncie. Więcej informacji dotyczących letniej rundy EU LCS 2018 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.