STS
Kikis
fot. ESL

Kikis dołącza do Teamu Vitality!

Niemalże rok minął od ostatniego występu Mateusza „Kikisa” Szkudlarka w najbardziej prestiżowych rozgrywkach League of Legends na Starym Kontynencie. Niemniej jednak możliwe, że już niebawem Polak wróci do aktywnej gry w EU LCS, a to wszystko dlatego, że były już reprezentant Illuminar Gaming pojawił się dziś w oficjalnej bazie kontraktów Riot Games.

Kikis został zakontraktowany przez zajmujący obecnie piątą lokatę w letniej rundzie EU LCS 2018 Team Vitality. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, do których dotarł nasz portal, Szkudlarek nie będzie tylko rezerwowym zawodnikiem. Zarząd Vitality zdecydował się bowiem na stworzenie sześcioosobowego składu, w którym na pozycji dżunglera oprócz Erberka „Giliusa” Demira będziemy mogli oglądać właśnie Kikisa.

Szkudlarek na swoim koncie ma kilka naprawdę imponujących sukcesów, wśród których należy wymienić chociażby zwycięstwo w play-offach wiosennej rundy EU LCS 2016 oraz występ na Mid-Season Invitational 2016. Kikis jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Europie i grał m.in. dla takich organizacji jak G2 Esports, czy też Fnatic. Mimo wszystko od początku 2017 roku Kikis rywalizował w trykocie Mysterious Monkeys, które niestety kompletnie nie radziło sobie w europejskich rozgrywkach, przez co wkrótce musiało pożegnać się z ligą. Od tamtej chwili Polak nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca w prestiżowych zmaganiach i postanowił powalczyć na polskiej scenie. Po krótkim epizodzie w Szacie Maga Kikis postanowił zmienić rolę z toplanera na dżunglera i dołączyć do Illuminar Gaming, z którym zajął 2. miejsce w pierwszej odsłonie European Masters.

W tej sytuacji skład Vitality prezentuje się następująco:

Vitality Lucas „Cabochard” Simon-Meslet
Erberk „Gilius” Demir
Mateusz „Kikis” Szkudlarek
Daniele „Jiizuke” di Mauro
Amadeu „Atilla” Carvalho
Jakub „Jactroll” Skurzyński
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wideo: Cała prawda o Furlanie