STS
Izako Boars Morfan Copernicus Cup
fot. Maciej Kołek / maciejkolek.com

Zmiany w Codewise Unicorns, Morfan i MdN dołączają do drużyny

Mimo dość udanego sezonu zwieńczonego trzecim miejscem w Polskiej Lidze Esportowej włodarze Codewise Unicorns zdecydowali się na przeprowadzenie dwóch roszad w składzie. W ich wyniku do drużyny trafili Mateusz „Morfan” Świętochowski oraz trener Damian „MdN” Kisielewski. Przez pierwszą połowę roku Morfan związany był z Izako Boars, do którego trafił jeszcze w listopadzie z Delusion Teamu. Wraz […]

Mimo dość udanego sezonu zwieńczonego trzecim miejscem w Polskiej Lidze Esportowej włodarze Codewise Unicorns zdecydowali się na przeprowadzenie dwóch roszad w składzie. W ich wyniku do drużyny trafili Mateusz „Morfan” Świętochowski oraz trener Damian „MdN” Kisielewski.

Przez pierwszą połowę roku Morfan związany był z Izako Boars, do którego trafił jeszcze w listopadzie z Delusion Teamu. Wraz z ekipą Piotra „izaka” Skowyrskiego udało mu się wystąpić m.in. na Ecenter Copernicup 2018 oraz Malta Esport Masters 2018. Na tej drugiej imprezie drużyna 19-latka znalazła się zresztą tuż za podium. Kilka tygodni temu natomiast, Świętochowski z kolegami pojawili się na lanowych finałach PLE, gdzie jednak przegrali oba mecze i ostatecznie znaleźli się poza podium. Tuż po tym nastolatek definitywnie pożegnał się z Dzikami Izaka.

Teraz powraca po krótkiej przerwie, aby dołączyć do Codewise i to od razu jako nowy prowadzący! Przejmie on piąty fotel, który od czerwca należał do Eryka „lemana” Kocęby. Kocęba był zastępcą Karola „Enzo” Lasoty i chociaż zdołał wraz z zespołem stanąć na podium Polskiej Ligi Esportowej, to sam tak do końca nigdy nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Dlatego też po nieco ponad miesiącu jego przygoda z CU dobiega końca, na co zanosiło się zresztą już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że nie wziął on udziału w eliminacjach ani do Games Clash Masters, ani też do Cross Border Esport 2018 – wówczas zastępował go Kamil „pekson” Płachta.

Ponadto do sztabu drużyny dołączył inny były członek Izako Boars, MdN. 21-latek pracował w organizacji od marca i początkowo pełnił tam funkcję analityka. Z czasem jednak powierzono mu opiekę nad zawodnikami i dało to wymierne efekty. To własnie pod wodzą Kisielewskiego popularne Dziki awansowały na finały PLE, ale mimo tego sukcesu tydzień temu opuścił on szeregi formacji. Już wtedy mówiło się zresztą, że na jego decyzję wpływ miała oferta, którą otrzymał, ale nie wiadomo było kto mógł mu ją złożyć. Wszystko wyjaśniło się dopiero dziś.

Wobec tego skład Codewise Unicorns prezentuje się następująco:

  • Damian „Falon” Tworek
  • Szymon „Crityourface” Pluta
  • Alan „mepson” Ciszewski
  • Łukasz „azziz” Kałkowski
  • Mateusz „Morfan” Świętochowski
  • Damian „MdN” Kisielewski – trener

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

London Spitfire mistrzem pierwszego sezonu Overwatch League!

Inauguracyjny sezon Overwatch League dobiegł końca. Po wielu miesiącach zmagań poznaliśmy wreszcie mistrza, którym okazało się London Spitfire. Należą...