Pierwszy pojedynek Intel Extreme Masters Shanghai 2018 zakończony. Faworytem od początku było NRG Esports i zespół ten nie zawiódł. Wywodząca się z Ameryki Północnej formacja dość pewnie pokonała 5POWER Gaming.

NRG Esports 16 : 10 5POWER Gaming

(IEM Shanghai 2018 - grupa A)
16 9 Inferno 6 10
7 4

NRG zaczynało po stronie atakującej i trzeba przyznać, że początkowo w ofensywie było bardzo skuteczne. Już po kilku minutach Jacob "FugLy" Medina i spółka 7:2 i byli o krok od zapewnienia sobie prowadzenia na półmetku. Z czasem coraz mocniej swoją obecność zaznaczało jednak 5POWER, urywając tym samym kolejne punkty swojemu oponentowi. Przez to po piętnastu rundach NRG miało tylko trzy punkty przewagi.

Choć azjatycka drużyna nadal starała się utrudniać życie swojemu rywalowi, to w drugiej części nie robiła tego już aż tak skutecznie. 5POWER nie ustrzegło się błędów w kluczowych momentach, które dzięki swojemu doświadczeniu wykorzystało NRG. Damian "daps" Steele i jego kompani sukcesywnie zbliżali się do zwycęstwa i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 16:10.

Już za chwilę pojedynek Virtus.pro vs HellRaisers, który będziecie mogli oglądać w ESL.TV Polska, na SPORT.TVP.PL i w telewizji na TVP Sport. Aktualne informacje znajdziecie w naszej relacji tekstowej.