STS
Echo Fox
fot. Riot Games

Zawodnicy Echo Fox Academy ukarani przez Riot Games

Riot Games kolejny raz pokazuje, że nie ma zamiaru tolerować nawet najmniejszych wybryków profesjonalnych zawodników występujących we wspieranych przez siebie ligach. Tym razem ostrzeżeniami oraz karami pieniężnymi „nagrodzeni” zostali zawodnicy Echo Fox Academy, którzy w ubiegły piątek postąpili wbrew regulaminowi League of Legends podczas jednej z rozgrywek rankingowych. No dobrze, ale co tak naprawdę się […]

Riot Games kolejny raz pokazuje, że nie ma zamiaru tolerować nawet najmniejszych wybryków profesjonalnych zawodników występujących we wspieranych przez siebie ligach. Tym razem ostrzeżeniami oraz karami pieniężnymi „nagrodzeni” zostali zawodnicy Echo Fox Academy, którzy w ubiegły piątek postąpili wbrew regulaminowi League of Legends podczas jednej z rozgrywek rankingowych.

No dobrze, ale co tak naprawdę się wydarzyło? Otóż trójka reprezentantów Echo Fox, Tristan „Cake” Côté-Lalumière, Mingyi „Spica” Lu oraz Joshua „Mabrey” Mabrey umyślnie przeszkadzali graczom dobranym do swojej drużyny już w fazie wybierania bohaterów. Podczas jednej z gier rankingowych do zespołu wyżej wymienionej trójki dobrani zostali Willie P oraz znany streamer Tyler1. Obaj znani są z bycia niesamowicie mocnymi wyłącznie grając swoimi ulubionymi postaciami. W przypadku pierwszego z nich jest to Udyr, natomiast w przypadku Tylera1 oczywiście jest to Draven. Zawodnicy Echo Fox Academy postanowili jednak specjalnie zbanować obie postacie.

Rzecz jasna, można odnieść wrażenie, że wykluczenie bohatera z gry nie jest przecież niczym złym, ani tym bardziej podlegającym pod karę. Jednakże Cake postanowił pochwalić się swoim niechlubnym czynem i opublikował zrzut ekranu z fazy pick&ban na swoim Twitterze z dopiskiem: „pomagamy tym, którzy potrafią grać tylko jedną postacią, rozszerzając zakres ich czempionów, żeby upewnić się, że spełnią wymagania Scouting Grounds”. Zgodnie z oświadczeniem Riot Games, zamieszczenie tego typu postu na Twitterze klarownie ukazuje, że wykluczenie danych bohaterów z rozgrywki zostało dokonane umyślnie po to, by przeszkodzić dwójce graczy.

Włodarze ligi zdecydowali się błyskawicznie podjąć kroki i ukarać wszystkich trzech zawodników. Cała trójka otrzymała ostrzeżenia, natomiast Mabrey oraz Cake dodatkowo będą musieli opłacić karę pieniężną – odpowiednio 500 $ oraz 1 000 $. Trójka podopiecznych Echo Fox Academy dodatkowo będzie pod ścisłym nadzorem Riot Games, które będzie regularnie sprawdzać wszelkie wiadomości wysyłane z ich kont w rozgrywkach. Co ciekawe organizacja Ricka Foxa również dostała ostrzeżenie i w ciągu 45 dni od wymierzenia kary będzie musiała przedstawić plan edukowania swoich podopiecznych na temat uniknięcia toksycznych zachowań.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Bolszak

Bolszak wraca do Teamu DPD!

Patryk "Bolszak" Jażdżewski raz jeszcze będzie reprezentował barwy Teamu DPD. Choć od rozstania Bolszaka z "Kurierami" minął zaledwie miesiąc, Jażdżew...