STS
fot. GG League/Emilio "axsusxd" F. Walewski

SZPERO na celowniku AGO Esports?

Po ponad roku wspólnej gry skład AGO Esports uległ zmianie. Odejście Michała „snatchiego” Rudzkiego do Virtus.pro spowodowało, że Jastrzębie musiały zacząć rozglądać się za nowym snajperem, który zastąpi dwudziestolatka. Według doniesień Jarka „DeKaya” Lewisa głównym kandydatem do zasilenia szeregów AGO jest Grzegorz „SZPERO” Dziamałek. SZPERO związany jest obecnie kontraktem z Teamem Kinguin, jednak ostatnie oficjalne spotkanie […]

Po ponad roku wspólnej gry skład AGO Esports uległ zmianie. Odejście Michała „snatchiego” Rudzkiego do Virtus.pro spowodowało, że Jastrzębie musiały zacząć rozglądać się za nowym snajperem, który zastąpi dwudziestolatka. Według doniesień Jarka „DeKaya” Lewisa głównym kandydatem do zasilenia szeregów AGO jest Grzegorz „SZPERO” Dziamałek.

SZPERO związany jest obecnie kontraktem z Teamem Kinguin, jednak ostatnie oficjalne spotkanie w barwach tego zespołu rozegrał w marcu. W trakcie pierwszej połowy bieżącego roku polski snajper współtworzył zespół Adwokacik, który przez cały czerwiec reprezentował tomorrow.gg. Pod banderą tej organizacji SZPERO i spółka triumfowali podczas trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej oraz awansowali do zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora. Niestety ze względu na nieudane negocjacje pomiędzy pracodawcami Dziamałka na początku lipca jego drużyna rozpadła się, a sam 27-latek wrócił na ławkę rezerwową Kinguin.

Doświadczony zawodnik w przeszłości miał okazję pojawić się na jednym turnieju rangi Major, a także zajął drugie miejsce na światowych finałach WESG 2016. Razem ze swoim kolegami SZPERO zdominował również na wiele miesięcy polską scenę CS:GO, a w szczytowym momencie jego skład notowany był na dwunastej lokacie w rankingu HLTV. Teraz być może Dziamałek wreszcie otrzyma szansę powrotu do walki o najwyższe cele w nowym otoczeniu.

AGO w połowie września rozpocznie zmagania w ramach ósmego sezonu ESL Pro League. Polacy wystąpią również na Games Clash Masters w Gdyni (28-30 września) oraz wezmą udział w licznych rozgrywkach internetowych. Jeśli informacje DeKaya okażą się zgodne z prawdą, to już wkrótce skład AGO wyglądać będzie następująco:

  • Damian „Furlan” Kisłowski
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Mateusz „TOAO” Zawistowski
  • Tomasz „phr” Wójcik
  • Grzegorz „SZPERO” Dziamałek
  • Mikołaj „miNirox” Michałków – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gracze AGO żegnają snatchiego. "Dzięki wielkie za ten piękny rozdział"

Od ponad dwóch godzin Michał "snatchie" Rudzki jest już zawodnikiem Virtus.pro. Tym samym 20-latek zakończył swoją ponad roczną przygodę z AGO Esports...