STS
Bolszak
fot. ESL/Kelly Kline

Bolszak wraca do Teamu DPD!

Patryk „Bolszak” Jażdżewski raz jeszcze będzie reprezentował barwy Teamu DPD. Choć od rozstania Bolszaka z „Kurierami” minął zaledwie miesiąc, Jażdżewski uznał, że lepiej powrócić do swojej dawnej formacji, niż spędzić kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski jedynie jako widz. Dokładnie 2 lipca na fanpage’u Teamu DPD pojawiła się informacja o pożegnaniu z Bolszakiem. Wkrótce po tym […]

Patryk „Bolszak” Jażdżewski raz jeszcze będzie reprezentował barwy Teamu DPD. Choć od rozstania Bolszaka z „Kurierami” minął zaledwie miesiąc, Jażdżewski uznał, że lepiej powrócić do swojej dawnej formacji, niż spędzić kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski jedynie jako widz.

Dokładnie 2 lipca na fanpage’u Teamu DPD pojawiła się informacja o pożegnaniu z Bolszakiem. Wkrótce po tym polski jungler wyznał na swoim profilu, że „nie bawi go już brak scrimów, jakiegokolwiek zaangażowania, ustalania picków i banów dopiero w champion select”. Nieco ponad dwa tygodnie później pretendujący do uczestnictwa w ESL Mistrzostwach Polski Fake Team ogłosił pozyskanie Bolszaka razem z Mateuszem „Matislawem” Zagórskim i Patrykiem „Snoowerem” Grąbką.

Choć skład FT miał potencjał, by zawojować polską scenę, musiał uznać wyższość Pompa Teamu w zamkniętych kwalifikacjach do ESL MP i na dobre pożegnać się z szansami na udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach LoL-a w Polsce. To zmusiło Jażdżewskiego do znalezienia innej formacji, którą ostatecznie został Team DPD.

Początkowo miejsce junglera w DPD miało zostać obsadzone przez Adama „Crazy’ego” Fedoruka. Niewykluczone jednak, że Crazy będzie reprezentował barwy Teamu-LDLC. Więcej o potencjalnym dołączeniu Fedoruka do francuskiego zespołu przeczytacie pod tym adresem. Crazy w kilku słowach skomentował odejście z Teamu DPD:

Adam "Crazy" FedorukAdam „Crazy” Fedoruk
Naprawdę wielka szkoda, że tak szybko odchodzę z DPD. Bardzo dobrze się tutaj czułem. Między nami szybko powstała ta chemia, wszyscy czuliśmy głód zwycięstwa. Bardzo dobrze nam wychodziły wspólne treningi. Życie jednak bywa nieprzewidywalne i w mojej karierze esportowej napotkała się niezwykła okazja, milowy krok, który być może okazać się kluczowy dla mnie. Co to jest i z czym się wiąże pewnie to informacja nie na teraz, niemniej życzę chłopakom z DPD jak najlepiej, wiem że beze mnie również są w stanie powalczyć o jak najwyższe lokaty. Podziękowania również należą się zarządowi DPD, wszyscy tutaj tworzą naprawdę zgraną paczkę. Trzymam za was kciuki!

Najprawdopodobniej nie dojdzie już do żadnych zmian w składzie Teamu DPD. Oficjalny skład na 17. sezon ESL Mistrzostw Polski poznamy po roster locku, którego data jest wyznaczona na 3 sierpnia na godzinę 23:59. Tak prezentuje się obecny skład Teamu DPD:

Team DPD Eryk „Mush” Kraszewski
Patryk „Bolszak” Jażdżewski
Marcin „bucu” Świech
Paweł „Celaver” Koprianiuk
Bartłomiej „Dzondzy” Królak
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Marc Merrill

Marc Merrill: Celem dla Riot Games jest wydawanie dużej gry co dekadę

Nie od dziś wiadomo, że League of Legends stworzone przez Riot Games to jeden z najgłośniejszych tytułów na całym świecie. Mimo że jego popularność wc...