Na szlachetny gest zdobyli się Robin "flusha" Rönnquist oraz Nathan "NBK-" Schmitt. Obaj gracze zdecydowali się bowiem przekazać pieniądze zdobyte w ramach rozgrywek FACEIT Pro League na Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. O samej sprawie nie poinformowali jednak oni sami.

Wiadomość tę do opinii publicznej podali bowiem sami organizatorzy FPL-a, stawiając Szweda i Francuza za przykład. Chociaż nie wiadomo jaka konkretnie kwota trafiła na cele charytatywne, to można założyć, że zakręci się ona koło sumy z czterema zerami. Sam flusha jak dotychczas zarobił w FACEIT Pro League ponad 20 tysięcy dolarów, zaś NBK- dołożył do tego kolejne 2 tysiące. I nawet jeśli obaj zawodnicy nie przelali na konto Czerwonego Krzyża wszystkich tych pieniędzy, to nie da się ukryć, że organizacja i tak zyskała zapewne całkiem niezły zastrzyk gotówki.

Rönnquist i Schmitt to nie jedyni gracze, którzy w ostatnich miesiącach postanowili podjąć taki krok. W kwietniu informowaliśmy, że swoimi nagrodami z FPL-a podzielił się również Oleksandr „s1mple” Kostyliev – Ukrainiec wsparł z kolei Gamers Outreach, które współfinansuje leczenie i rehabilitację w dziecięcych szpitalach.