STS
Wykorzystano zdjęcia należące do Riot Games

Mecz 100 Thieves z Echo Fox zainaguruje przedostatnią kolejkę NA LCS

Powoli zbliżamy się do końca sezonu zasadniczego najważniejszych rozgrywek League of Legends w Ameryce Północnej. Mimo że do zakończenia letniego splitu NA LCS 2018 pozostały jeszcze tylko dwa tygodnie, to sytuacja w tabeli wciąż jest niesamowicie zagmatwana i żadna z drużyn wciąż nie może być pewna awansu do play-offów. Najbliżej walki w fazie pucharowej są […]

Powoli zbliżamy się do końca sezonu zasadniczego najważniejszych rozgrywek League of Legends w Ameryce Północnej. Mimo że do zakończenia letniego splitu NA LCS 2018 pozostały jeszcze tylko dwa tygodnie, to sytuacja w tabeli wciąż jest niesamowicie zagmatwana i żadna z drużyn wciąż nie może być pewna awansu do play-offów. Najbliżej walki w fazie pucharowej są zawodnicy Teamu Liquid, natomiast po piętach depczą im już reprezentanci 100 Thieves oraz Echo Fox, którzy zmierzą się na Summoner’s Rift już dziś.

To właśnie w inauguracyjnym pojedynku w szranki staną zajmujące aktualnie ex aequo drugie miejsce w zestawieniu Złodzieje oraz Lisy. Zarówno 100 Thieves, jak i Echo Fox radzą sobie w ostatnich tygodniach porównywalnie dobrze i trudno jest wytypować faworyta tego spotkania. Mimo wszystko w bezpośrednim starciu, które miało miejsce zaledwie trzy kolejki wstecz, górą byli Zaqueri „aphromoo” Black i reszta, którzy wówczas rozgromili Echo Fox, prezentując przy tym naprawdę solidne makro. Jednakże od tamtego czasu sporo pozmieniało się w składzie Ricka Foxa, gdyż na dolnej alejce od niedawna grają Lawrence „Lost” Hui oraz Andy „Smoothie” Ta.

Następnie feniks letniej odsłony NA LCS, czyli Cloud9, powalczy z Golden Guardians. Zespół Zachary’ego „Sneaky’ego” Scuderi’ego w zaledwie dwa tygodnie wbrew wszelkim oczekiwaniom podniósł się z samego dna tabeli i wskoczył na czwartą lokatę, udowadniając tym samym, że wciąż liczy się w wyścigu o miejsce w fazie pucharowej ligi. Stojące po drugiej stronie barykady GGS nie wygrało żadnego starcia w dwóch poprzednich kolejkach, co z pewnością nie napawa optymizmem fanów ekipy. Faworytem tego pojedynku z całą pewnością jest Cloud9, które jest w gazie i na pewno ostrzy sobie już zęby na udział w play-offach.

Po krótkiej przerwie na arenę w Los Angeles wyjdą zawodnicy Teamu SoloMid oraz Counter Logic Gaming. Gdybyśmy przenieśli się w czasie przynajmniej o rok wstecz, pewnie moglibyśmy mówić o El Clasico północnoamerykańskiego LCS, ale teraz obydwie formacje absolutnie podupadły z formą i zajmują niepokojąco niskie miejsca w zestawieniu rozgrywek. Niemniej to TSM wydaje się być faworytem tego meczu, bowiem CLG jest w strasznym dołku, czego dowodem jest ich fatalna passa sześciu porażek z rzędu.

Potem o kolejne punkty ligowe powalczą OpTic Gaming oraz aktualny lider letniej rundy NA LCS, czyli Team Liquid. W tym przypadku trudno jest oczekiwać innego scenariusza niż łatwego zwycięstwa ekipy Yilianga „Doublelifta” Penga. Mimo że OpTic znajduje się aktualnie w środku stawki, to wciąż nie wydaje się być na tyle silne, aby móc pokonać będące w dobrej formie Liquid. Doublelift i jego kompani wyszli zwycięsko z pięciu ostatnich meczów, co idealnie obrazuje w jakiej są obecnie dyspozycji. OpTic z kolei wciąż nie potrafi ustabilizować swojej gry, dlatego też oczekujemy zwycięstwa Liquid.

Pierwszy dzień przedostatniego tygodnia NA LCS zakończy się spotkaniem Clutch Gaming z FlyQuest. Pierwsza z wymienionych ekip kompletnie nie radzi sobie w tym splicie rozgrywek, a przecież jeszcze parę miesięcy temu drużyna ta wyglądała wręcz rewelacyjnie. Teraz jednak mało kto wierzy w to, że zespół ten podniesie się z kolan i znów będzie jednym z najsilniejszych na północnoamerykańskiej scenie. Z drugiej strony zawodnicy FlyQuest zaliczyli w ubiegłym tygodniu dwie porażki, lecz wciąż prezentują się znacznie lepiej od swoich oponentów.

Harmonogram pierwszego dnia przedostatniej kolejki NA LCS: 

Sobota, 11 sierpnia 2018
23:00 100 Thieves vs Echo Fox Bo1
Niedziela, 12 sierpnia 2018
00:00 Cloud9 vs Golden Guardians Bo1
01:00 Counter Logic Gaming vs Team SoloMid Bo1
02:00 OpTic Gaming vs Team Liquid Bo1
03:00 Clutch Gaming vs FlyQuest Bo1

Wszystkie mecze NA LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Dziś komentowaniem pojedynków najlepszych ekip Ameryki Północnej zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wielki hit w EU LCS. Misfits kontra G2 w pojedynku wieczoru

Letni split EU LCS wkroczył w decydującą fazę. Zespołom pozostały trzy mecze do końca etapu zasadniczego, a sytuacja w tabeli jest niezwykle wyrównana...