Kosmiczna Królowa Ashe
fot. leagueoflegends.com

Zmiany obrońców, pierwsze testy Nexus Blitz. Patch 8.16 już dostępny

Zeszłej nocy na europejskich serwerach LoL-a pojawiła się najnowsza aktualizacja. Patch oznaczony numerem 8.16 zmodyfikował łącznie działalność siedemnastu czempionów, w dużej mierze koncentrując się na tankach. Oprócz bohaterów zmiany pojawiły się również w runach oraz jednym czarze przywoływacza. Ponadto w dodanym niedawno patchu został wprowadzony najnowszy tryb gry – Nexus Blitz.

Bohaterowie

Skrótowy opis patcha standardowo zaczniemy od zmienionych bohaterów. Spośród wspomnianych siedemnastu dziesięciu zostało osłabionych, zaś pięciu wzmocnionych. Wśród tych, którzy oberwali „nerf hammerem” znaleźli się między innymi Aatrox, Fizz, Orianna, Taliyah, Trundle oraz Zoe. Wzmocniono natomiast Hecarima oraz czterech obrońców – Amumu, Leonę, Rammusa i Siona. Dwaj ostatni czempioni zmodyfikowani w tym patchu, Tahm Kench oraz Nautilus otrzymali ulepszenia w niektórych aspektach, jednak w innych zostali pogorszeni. Więcej o zmianach w bohaterach w patchu 8.16 znajdziecie pod tym adresem.

Runy i czary przywoływacza

Patch 8.16 jest jednym z nielicznych, gdzie nie przeprowadzono zmian w przedmiotach. Zamiast tego Riot Games skoncentrowało się na modyfikacji wielu run zadających największe obrażenia. I tak osłabionych zostało sześć run, po trzy ze ścieżek Dominacji i Czarnoksięstwa – Przywołanie Aery, Elektryzacja, Chyżość, Cios Poniżej Pasa, Niespodziewane Uderzenie oraz Poparzenie. Więcej o zmianach w runach przeczytacie w tym miejscu. Czarem przywoływacza, jaki został usprawniony, jest Uzdrowienie. Od teraz będzie on dostępny już po czterech minutach od użycia, czyli o pół minuty szybciej, niż dotychczas.

Nexus Blitz coraz bliżej

W opisie patcha pojawiła się również notka dotycząca nowego trybu w grze, czyli Nexus Blitz. Twórcy gry postanowili udostępnić go w aktualizacji 8.16 w ramach trwających cztery tygodnie testów alfa. Nie jest on co prawda jeszcze dostępny, ale najprawdopodobniej zmieni się to w najbliższych dniach. Więcej o rozgrywce w trybie Nexus Blitz przeczytacie tutaj.

Inne

  • Poziom przywoływacza i obwódka na banerze dostępne w poczekalni gry
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający tworzenie gier niestandardowych po wyjściu z gry podczas fazy picków i banów
  • Dodane skórki: Mecha Aurelion Sol, Braum z Mafii, Kosmiczna Zaklinaczka Lulu, Kosmiczny Obrońca Xin Zhao, Kosmiczna Królowa Ashe

Pełny opis patcha 8.16 znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EPICENTER wraca do Moskwy

Firma Epic Esports Events poinformowała, iż w październiku po raz trzeci zorganizuje prestiżowe zawody dla najlepszych drużyn CS:GO. EPICENTER 2018 od...