G2 Esports NBK DreamHack Masters Marseille 2018
fot. DreamHack/Adela Sznajder

NBK-, Happy i ZywOo w nowym składzie Vitality?

Według informacji portalu DBLTAP przygoda Dana “apEXa” Madesclaire’a i Nathana “NBK-“ Schmitta z organizacją G2 Esports zbliża się ku końcowi. Zawodnicy mają stać się członkami nowego projektu na francuskiej scenie pod banderą Teamu Vitality.

apEX oraz NBK- od przeszło dwóch miesięcy znajdują się na ławce rezerwowych G2. W czerwcu organizacja zdecydowała się na przeprowadzenie roszad kadrowych zaproponowanych przez Richarda „shoxa” Papillona. Przez pewien czas wydawało się, że drogi wspomnianych graczy się rozejdą. 25-letni apEX był bliski dołączenia w szeregi mousesports, jednak na przeszkodzie stanęła astronomiczna kwota wykupu. NBK- za to chciał spróbować swoich sił w międzynarodowym składzie. Ostatecznie obaj gracze nie zostali wykupieni ze swoich kontraktów.

Nowymi kolegami reprezentantów G2 mają zostać Vincent “Happy” Cervoni, Cédric “RpK” Guipouy i Mathieu „ZywOo” Herbaut. Dwaj pierwsi zawodnicy mogą być kojarzeni z występami w barwach Teamu EnVyUs. Północnoamerykańska organizacja zdecydowała się zakończyć współpracę zarówno z głównym składem, jak i akademią. Od tamtego momentu doświadczeni strzelcy pozostają bez pracodawcy. W ostatnim czasie Francusi wspomagali w roli zmienników ekipę Pawła „innocenta” Mocka, Tempo Storm.

Ostatnim elementem układanki ma być ZywOo. Przez wielu obserwatorów profesjonalnej sceny jest on określany jako największy talent na świecie, a jakby na potwierdzenie tego warto napisać, że obecnie legitymuje się on ratingiem 1.45. Oczywiście trzeba wziąć pewną poprawkę na statystyki zawodnika against All authority, gdyż do tej pory nie miał okazji do mierzenia się z czołowymi ekipami na najważniejszych turniejach. Jednakże Herbaut niedawno zakończył edukację, dzięki czemu może w pełni skupić się na grze.

Pomimo potwierdzających się doniesień z różnych źródeł, ostateczna piątka może ulec zmianie. Możliwy skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

  • Dan “apEX” Madesclaire
  • Nathan “NBK-“ Schmitt
  • Vincent “Happy” Cervoni
  • Cédric “RpK” Guipouy
  • Mathieu „ZywOo” Herbaut
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

eUnited zamyka listę uczestników DreamHack Open Montreal 2018

Dziś organizatorzy DreamHack Open Montreal 2018 ogłosili ósmego i jednocześnie ostatniego uczestnika kanadyjskiej imprezy. Okazali się nim reprezentan...