ESL Mistrzostwa Polski
fot. ESL

Ryba z tytułem MVP pierwszego tygodnia ESL MP w LoL-a

Inauguracyjny tydzień 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends jest już historią. Pierwszymi punktami ligowymi mogą cieszyć się zawodnicy Illuminar Gaming, Szaty Maga, Ravioli Ravioli oraz Pompa Teamu. Zaraz po zakończeniu wszystkich spotkań komentatorzy ESL MP wytypowali dwóch najbardziej wyróżniających się graczy tej kolejki, czyli Artura „Rybę” Gębicza oraz Wojciecha „Lewusa” Strykowskiego.

Ostatecznie tytułem pierwszej kolejki ESL MP w LoL-a nagrodzony został dżungler Pompa Teamu, który uzyskał największą liczbę głosów fanów. W trwającej 24 godziny ankiecie aż 314 osób wybrało właśnie Rybę, podczas gdy Lewus zdołał zgromadzić tylko 167 głosów.

W inauguracyjnej kolejce ESL MP Pompa Team zmierzył się z Adive, które przez wielu entuzjastów polskich rozgrywek jest uważane za naprawdę solidny skład. Mimo wszystko PT nie dał swoim oponentom najmniejszych szans, dwukrotnie pokonując ich w niesamowicie dobrym stylu. Mało kto spodziewał się, że Ryba i jego kompani bez pomocy szkoleniowca poradzą sobie aż tak dobrze, a jednak udało im się pokonać brązowych medalistów 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Sam dżungler Pompy zaprezentował się nad wyraz dobrze, wyciągając na Summoner’s Rift Sejuani oraz Trundle’a, dlatego też tytuł najbardziej wartościowego gracza kolejki jak najbardziej mu się należał.

Następną okazję do śledzenia poczynań Ryby i reszty będziemy mieli już w najbliższy poniedziałek o 19:00. Pompa Team podejmie wtedy walkę z reprezentantami Szaty Maga, czyli wicemistrzami 16. sezonu ESL MP oraz uczestnikami drugiej edycji EU Masters. Mecz ten będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat 17. sezonu ESL MP w LoL-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najnowszy trailer Battlefield V, a w nim... tryb battle royale

Premiera Battlefielda V zbliża się wielkimi krokami. I chociaż jak na razie liczba zamówionych przez graczy preorderów nie powala, to twórcy mają jesz...