STS
Wykorzystano zdjęcia należące do Riot Games

Walka o play-offy NA LCS trwa. Dziś rusza ostatnia kolejka północnoamerykańskiej ligi

Ruszamy z ostatnią kolejką letniej rundy NA LCS 2018. Sytuacja w tabeli północnoamerykańskich rozgrywek wciąż nie jest klarowna, bowiem awans do play-offów zapewniły sobie dotychczas wyłącznie dwie formacje: Team Liquid oraz 100 Thieves. Na szarym końcu peletonu walczących o awans do fazy pucharowej nadal pozostają OpTic Gaming oraz Team SoloMid, które dziś zmierzą się w […]

Ruszamy z ostatnią kolejką letniej rundy NA LCS 2018. Sytuacja w tabeli północnoamerykańskich rozgrywek wciąż nie jest klarowna, bowiem awans do play-offów zapewniły sobie dotychczas wyłącznie dwie formacje: Team Liquid oraz 100 Thieves. Na szarym końcu peletonu walczących o awans do fazy pucharowej nadal pozostają OpTic Gaming oraz Team SoloMid, które dziś zmierzą się w bezpośrednim starciu. Jednakże w ten weekend wszystko zostanie ostatecznie rozstrzygnięte i poznamy końcowy wygląd tabeli.

Na początek zobaczymy naprawdę interesujący pojedynek, gdyż w szranki staną zawodnicy Teamu Liquid oraz Echo Fox. Yiliang „Doublelift” Peng i reszta nie muszą się już bać o swoje miejsce w play-offach, a na dodatek są na najlepszej drodze do uzyskania awansu do półfinałów NA LCS. Liquid od uniknięcia gry w ćwierćfinałach dzieli już tylko jedno zwycięstwo, a więc z pewnością nie pozwoli sobie na porażkę z Echo Fox. Stojący po drugiej stronie barykady podopieczni Ricka Foxa są już o włos od fazy pucharowej, ale nadal mają matematyczne szanse na to, by nie znaleźć się tam w ogóle. Obie drużyny mają zatem o co walczyć, więc możemy być pewni, że zobaczymy zaciętą batalię.

Po krótkiej przerwie czeka nas kolejne ciekawe starcie, w którym zobaczymy Cloud9 oraz 100 Thieves. Na ten moment szkoleniowiec C9, Bok „Reapered” Han-gyu, nie podał jeszcze dokładnych informacji na temat tego, jaki skład zobaczymy w tym meczu. Mimo to, biorąc pod uwagę ostatnie poczynania jego podopiecznych, 100 Thieves ma przed sobą naprawdę trudne zadanie. Cloud9 w ostatnich dniach nie daje szans nawet najsilniejszym zespołom NA LCS, więc i tym razem najprawdopodobniej pokaże się z dobrej strony, tym bardziej zważając na fakt, iż Zachary „Sneaky” Scuderi i reszta, w przeciwieństwie do Złodziei, nadal nie mają zapewnionego miejsca w play-offach.

Około godziny 1:00 czeka nas prawdziwa wisienka na torcie, czyli mecz OpTic Gaming z Teamem SoloMid. Zwycięzca tego spotkania znacząco zbliży się do fazy pucharowej, zwłaszcza patrząc na to, z kim obydwie formacje będą musiały zmierzyć się następnego dnia, przegrany natomiast najprawdopodobniej będzie musiał pożegnać się z play-offami. Co ciekawe TSM jeszcze nigdy nie był w tak fatalnej sytuacji, a ewentualny brak awansu będzie kompletną katastrofą dla zawodników. Realnym w tej sytuacji jest także scenariusz, w którym gracze Andy’ego „Reginalda” Dinha po raz pierwszy w historii nie pojadą na Mistrzostwa Świata.

Później formacja, która nie ma już żadnych szans na zakwalifikowanie się do fazy pucharowej, czyli Golden Gaurdians, powalczy z FlyQuest, które wciąż może znaleźć się w premiowanej awansem do półfinałów NA LCS strefie punktowej. W tym przypadku za murowanego faworyta uchodzą Jason „WildTurtle” Tran i reszta, którzy w ubiegłym tygodniu północnoamerykańskich rozgrywek nie dali szans Clutch Gaming oraz Counter Logic Gaming. Mimo to FlyQuest wciąż nie wydaje się być na tyle silnym zespołem, aby móc ogrywać takie formacje jak Liquid, czy 100 Thieves, ale wciąż ma czas na to, by poprawić swoją grę.

Na koniec na arenę w Los Angeles wyjdą reprezentanci Counter Logic Gaming oraz Clutch Gaming. Mecz tych dwóch zespołów nie zmieni już absolutnie niczego w kwestii play-offów NA LCS, dlatego też może wydawać się być najmniej interesujący. Trudno jednak jest określić co stało się z CLG, które do czwartego tygodnia rozgrywek prezentowało się naprawdę solidnie, a od kolejnej rundy przegrywało każdy pojedynek. Ostatnia wypowiedź pomeczowa Darshana „Darshana” Upadhyaya’i może jednak sugerować, że drużyna ta wkrótce się rozpadnie lub też będzie musiała zmierzyć się z ogromnymi roszadami personalnymi.

Harmonogram pierwszego dnia ostatniej kolejki NA LCS:

Sobota, 18 sierpnia 2018
23:00 Echo Fox vs Team Liquid Bo1
Niedziela, 19 sierpnia 2018
00:00 100 Thieves vs Cloud9 Bo1
01:00 OpTic Gaming vs Team SoloMid Bo1
02:00 Golden Guardians vs FlyQuest Bo1
03:00 Counter Logic Gaming vs Clutch Gaming Bo1

Wszystkie mecze NA LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Dziś komentowaniem pojedynków najlepszych ekip Ameryki Północnej zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Twitch Rivals Fortnite Summer Skirmish

Twitch Rivals Fortnite Summer Skirmish za nami. Wszyscy Polacy poza TOP 10

Zakończyła się pierwsza edycja turnieju Twitch Rivals Fortnite Summer Skirmish, w którym wzięło udział w sumie sześciu Polaków. Żadna z rodzimych dwój...