STS
Wykorzystano zdjęcia należące do Riot Games

Kto zagwarantuje sobie występ w play-offach? Dziś ostatnie starcia letniej rundy NA LCS

Już dziś rozstrzygnięte zostaną ostatnie pojedynki letniej rundy NA LCS 2018. Przed nami kilka niesamowicie ważnych pojedynków, których wyniki zadecydują o tym, kto uniknie gry w ćwierćfinałach, oraz kto zagwarantuje sobie miejsce w fazie pucharowej. Na ten moment o zakończenie fazy zasadniczej na 2. lokacie walczą trzy zespoły, czyli 100 Thieves, Cloud9 oraz FlyQuest. Równie […]

Już dziś rozstrzygnięte zostaną ostatnie pojedynki letniej rundy NA LCS 2018. Przed nami kilka niesamowicie ważnych pojedynków, których wyniki zadecydują o tym, kto uniknie gry w ćwierćfinałach, oraz kto zagwarantuje sobie miejsce w fazie pucharowej. Na ten moment o zakończenie fazy zasadniczej na 2. lokacie walczą trzy zespoły, czyli 100 Thieves, Cloud9 oraz FlyQuest. Równie interesująco wygląda zresztą sytuacja Teamu SoloMid, Echo Fox oraz OpTic Gaming, bowiem żadna z tych ekip nadal nie zapewniła sobie udziału w play-offach.

OpTic Gaming vs
21:00
100 Thieves

Drugi dzień ostatniej kolejki NA LCS rozpoczną zawodnicy OpTic Gaming oraz 100 Thieves. Ewentualne zwycięstwo Złodziei w tym meczu pozwoli im na rozegranie tie-breaku ze zwycięzcą spotkania Cloud9 z FlyQuest, którego stawką będzie bezpośredni awans do półfinałów play-offów. Jeżeli jednak 100 Thieves nie zdoła ograć swoich oponentów, to Tristan „PowerOfEvil” Schrage znajdą się w strefie, która gwarantuje miejsce w fazie pucharowej. Przynajmniej na chwilę, bo nawet jeśli tak się stanie, to OpTic będzie musiało liczyć jeszcze na porażki TSM-u oraz Echo Fox, a następnie będzie musiało wygrać w dogrywkach.

Counter Logic Gaming vs
22:00
Golden Guardians

Po krótkiej przerwie na arenie w Los Angeles zobaczymy Counter Logic Gaming oraz Golden Guardians. Mecz ten wydaje się być najmniej interesujący w świetle tego, co dzieje się aktualnie w tabeli rozgrywek, a to wszystko dlatego, że obydwa zespoły nie mogą już zmienić niczego w kwestii tego, kto znajdzie się w play-offach. Warto jednak zauważyć, że CLG postanowiło wczoraj wystąpić ze zmiennikami i w końcu przerwało swoją słabą passę, zatem może i tym razem poprawią nieco swój wizerunek, wygrywając z GGS.

Echo Fox vs
23:00
Clutch Gaming

Około godziny 23:00 na wirtualnym polu bitwy zmierzą się gracze Echo Fox oraz Clutch Gaming. Dla Heo „Huni’ego” Seung-hoona i reszty zwycięstwo w tym meczu jest piekielnie ważne, jeżeli chcą uniknąć dogrywek o miejsce w fazie pucharowej. Jeżeli Echo Fox okaże się być lepsze od CG, to automatycznie zakwalifikuje się do ćwierćfinałów NA LCS, natomiast stojący po drugiej stronie barykady Fabian „Febiven” Diepstraten i jego kompani z ewentualnej wygranej nie wyciągną zupełnie nic. Jednakże patrząc na ostatnie poczynania obu drużyn trudno jest uwierzyć w to, że to CG zgarnie punkty ligowe.

FlyQuest vs
00:00
Cloud9

Następnie oko w oko staną reprezentanci FlyQuest oraz Cloud9. W najlepszym przypadku wygrany tego starcia uzyska bezpośredni awans do półfinałów fazy pucharowej, natomiast jeżeli 100 Thieves wygra z OpTic Gaming, wtedy triumfator pojedynku będzie musiał rozegrać dodatkowy mecz o 2. miejsce. Niemniej, biorąc pod uwagę jak fantastycznie w ostatnich tygodniach radzą sobie gracze Cloud9, mało prawdopodobnym wydaje się zwycięstwo zespołu Jasona „WildTurtle’a” Trana.

Team SoloMid vs
01:00
Team Liquid

W ostatnim meczu letniej rundy NA LCS zobaczymy Team SoloMid oraz Team Liquid. Formacja Yilianga „Doublelifta” Penga zapewniła sobie już pierwsze miejsce w fazie zasadniczej północnoamerykańskich rozgrywek, a więc ewentualna porażka nie zmieni w ich przypadku zupełnie niczego. Jeżeli zaś chodzi o TSM, to zwycięstwo nad Liquid zapewni mu awans do ćwierćfinałów, a więc gra zdecydowanie jest warta świeczki.

Transmisja

Ostatnie spotkania NA LCS 2018 Summer Split będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Dziś komentowaniem pojedynków najlepszych ekip Ameryki Północnej zajmą się Michał „Avahir” Kudliński oraz Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
x-kom team Goofy

Tricked pierwszym rywalem x-komu w GG.BET Summer Europe

Sezon na międzynarodowe turnieje online trwa. W miniony piątek wystartowało na ten przykład GG.BET Summer Europe, w którym udział bierze m.in. x-kom t...