fot. Blizzard/Robert Paul

Triumfator Overwatch League niespodziewanie rozstaje się z trenerem

Inauguracyjny sezon Overwatch League to już wspomnienie. Jak wiadomo, po końcowy triumf sięgnęło London Spitfire, które w wielkim finale nie dało najmniejszych nawet szans Philadelphia Fusion, ogrywając rywali aż 2:0. To jednak nie uchroniło brytyjskiej formacji od roszad personalnych.

Niespodziewanie z zarządzaną przez Cloud9 ekipą pożegnał się jeden ze szkoleniowców, Chang-geun „changgoon” Park, który był członkiem zespołu od samych jego narodzin. Gdy w marcu tego roku z posadą w Spitfire pożegnał się dotychczasowy główny trener, Beom-joon „Bishop” Lee, to właśnie na barki Parka oraz dwóch innych osób spadła odpowiedzialność za osiągane przez drużynę wyniki. I chociaż do pewnego momentu znaczącej poprawy nie było, to koniec końców koreański skład zwyciężył całe rozgrywki, zgarniając tym samym okrągły milion dolarów.

Mimo to w drugim sezonie changgoon już formacji nie pomoże, gdyż z niewiadomych przyczyn właśnie ją opuścił. Na ten moment nie wiadomo jaki będzie kolejny krok w jego karierze, ale wydaje się, że człowiek, który w swoim CV ma tytuły mistrzowskie Overwatch League oraz OGN Overwatch APEX nie powinien mieć zbyt dużego problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Maniac zagra ze Sprout podczas finałów ESL Meisterschaft

Kilka miesięcy temu Mathieu "Maniac" Quiquerez definitywnie pożegnał się z zawodową sceną, poświęcając się tym samym roli analityka. Okazuje się jedna...