STS
MInise
fot. ESL

MINISE: Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo

Team Kinguin pokonał obu dotychczasowych przeciwników i już jutro zagra w wielkim finale ZOTAC Cup Masters 2018, którego stawką będzie główna nagroda w wysokości 200 tysięcy dolarów. Na kilka minut po zakończeniu pojedynku z Ghost Gaming udało nam się krótko porozmawiać z jednym z członków polskiej formacji, Jackiem „MINISEM” Jeziakiem, który opowiedział o swoich dotychczasowych […]

Team Kinguin pokonał obu dotychczasowych przeciwników i już jutro zagra w wielkim finale ZOTAC Cup Masters 2018, którego stawką będzie główna nagroda w wysokości 200 tysięcy dolarów. Na kilka minut po zakończeniu pojedynku z Ghost Gaming udało nam się krótko porozmawiać z jednym z członków polskiej formacji, Jackiem „MINISEM” Jeziakiem, który opowiedział o swoich dotychczasowych wrażeniach oraz o czekającym na jego drużynę wyzwaniu.


Najpierw niezły występ w europejskich eliminacjach do ZOTAC Cup Masters, potem nieudany Minor, a teraz znowu bardzo dobra postawa w Hongkongu. Skąd u was takie wahania formy?

Ciężko jednoznacznie ocenić czemu tak się wydarzyło. Wydaje mi się, że pojechaliśmy do Londynu z innym nastawieniem. Przed turniejem w Hongkongu mieliśmy bootcamp, w który włożyliśmy bardzo dużo pracy. Oby forma była z nami jak najdłużej.

Do tej pory graliście z TyLoo i Ghost Gaming, czyli drużynami, które regularnie możemy obserwować na międzynarodowych lanach, a mimo to wygraliście. Spodziewaliście się więcej po rywalach?

Spodziewaliśmy się ciężkich spotkań w obu tych przypadkach i takie też one były. Z TyLoo na drugiej mapie wróciliśmy do spotkania z bardzo niekorzystnego wyniku, co dało nam pewność siebie na mapę ostatnią. Podobnie było w kolejnym meczu – pierwsza mapę również wygraliśmy po comebacku.

Istnieją spore szanse, że w wielkim finale zmierzycie się z MIBR. Z tak wymagającym przeciwnikiem nie mieliście jeszcze okazji mierzyć się na lanie, chociaż nie da się ukryć, że w takim wypadku presja spoczywałaby na waszych rywalach. Sądzisz, że może wam to pomóc?

Jesteśmy zmobilizowani na sto procent. Tak jak powiedziałeś, jeśli dojdzie do finału z MIBR to presja będzie po stronie naszych rywali. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo i zrobimy wszystko, aby tak też się stało.


Wielki finał ZOTAC Cup Masters 2018 już w niedzielę o godzinie 10::30 – wówczas rywalem Teamu Kinguin będzie zwycięzca trwającego właśnie meczu pomiędzy MVP PK a MIBR. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy TSM znów odpadnie na samym początku? Dziś pierwszy ćwierćfinał NA LCS

Już dziś wystartują play-offy letniego splitu NA LCS 2018. Przed nami pierwszy ćwierćfinał, w którym zobaczymy sześciokrotnych mistrzów północnoameryk...