STS

100 Thieves walczy o powtórzenie wyniku. Czy FlyQuest zaskoczy?

Przed nami kolejne starcie w ramach ćwierćfinałów play-offów letniego splitu NA LCS. Tym razem wiosenny wicemistrz, 100 Thieves, zmierzy się z będącym w dość słabej formie FlyQuest. Oba zespoły mają chęć na zdobycie pierwszego tytułu mistrzowskiego dla swojej organizacji, lecz aby o niego powalczyć, muszą zmierzyć się w bezpośrednim starciu. 100 Thieves vs 21:00 FlyQuest […]

Przed nami kolejne starcie w ramach ćwierćfinałów play-offów letniego splitu NA LCS. Tym razem wiosenny wicemistrz, 100 Thieves, zmierzy się z będącym w dość słabej formie FlyQuest. Oba zespoły mają chęć na zdobycie pierwszego tytułu mistrzowskiego dla swojej organizacji, lecz aby o niego powalczyć, muszą zmierzyć się w bezpośrednim starciu.

100 Thieves vs
21:00
FlyQuest

100 Thieves

Obolałe wicemistrzostwo

Wydaje się, że wszyscy pamiętamy zakończenie wiosennych zmagań. Pomimo tego, że to Team Liquid podchodziło jako faworyt, to wielu wierzyło w 100 Thieves. Zmiana warty w amerykańskich rozgrywkach miała być okazją dla nowych marek na pokazanie się, stworzenie zespołów, które będą konkurować z najlepszymi. I tak też było w przypadku ekipy Zaqueriego „aphromoo” Blacka. Wygrana z Clutch Gaming pozwoliła im na grę w pierwszym finale w historii i choć wielu podważało ustawienie drabinki, gdzie najsilniejsze zespoły znalazły się w górnej części, to po równej walce z zespołem Fabiana „Febivena” Diepstratena niektóre zdania się zmieniły. Zawodnicy 100 Thieves w najważniejszym meczu zagrali jednak fatalnie. Zabrakło im jakiegokolwiek argumentu, aby móc konkurować z Teamem Liquid na równych zasadach. Dziś chcą rozpocząć bieg po kolejny finał, w którym tym razem najprawdopodobniej pokażą, że wpadka sprzed kilku miesięcy nie powinna mieć miejsca.

Blask botlane’u

O sukcesie 100 Thieves zadecyduje między innymi forma graczy z dolnej alei — Cody’ego „Cody Suna” Suna oraz wspomnianego wcześniej aphromoo. Gdy ogłoszono, że zobaczymy obu tych zawodników w nowo powstałym zespole, szybko okrzyknięto ich jednym z najlepszych botlane’ów w NA LCS. Głównym powodem jest oczywiście doświadczenie obu graczy w tych rozgrywkach. Tego, co zrobił support nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość kariery spędził on w Counter Logic Gaming, z którym dwukrotnie zdobywał tytuł mistrzowski — w lecie 2015 oraz na wiosnę w 2016 roku. W obu przypadkach pokonał wtedy TSM, lecz za każdym razem z innym partnerem na dolnej alei. Tym razem wspierać będzie Cody’ego Suna. Bardzo młody strzelec podczas swojej przygody w Immortals zdobył ogrom doświadczenia, które okazało się być nieocenione w trakcie sezonu. Także i dziś może okazać się, że będzie kluczową postacią w starciu z FlyQuest.

FlyQuest

Szansa na sukces

Dla FlyQuest mecz z 100 Thieves będzie szansą na zaprezentowanie się w końcu z pozytywnej strony. Owszem, występy ekipy Jasona „WildTurtle’a” Trana w trakcie letniego splitu nie były źle, zwłaszcza że udało jej się awansować do play-offów, które są marzeniem każdego gracza. Choć stawiano ją pośród najgorszych drużyn, to jednak potrafiła zwyciężać z najlepszymi. Podobny problem co w 100 Thieves, czyli chwiejna forma, zaowocował tym, że do samego końca zespół ten bił się o awans do fazy pucharowej. Należy pogratulować FlyQuest za ponadprzeciętny wynik, który zamknął usta niektórym krytykom. Mimo to, WildTurtle i reszta stają naprzeciwko wyżej notowanego rywala, który już dwukrotnie pokonał ich w trakcie letnich zmagań.

Prowadzący Santorin

Ogromne znaczenie w dzisiejszym pojedynku mieć będzie także dyspozycja leśników. Zarówno AnDa jak i Santorin prezentują się naprawdę dobrze i są jednymi z najjaśniejszych punktów w swoich zespołach. Doskonale wiemy, że obecna meta nagradza dobrze grających junglerów i ich zespoły, dlatego to właśnie na nich będziemy zwracać największą uwagę. Santorin po pamiętnej grze w poprzednich zespołach i problemach w Europie chce udowodnić, że jest w stanie rywalizować na najwyżej poziomie. Udział przy ponad trzech czwartych zabójstw drużyny świadczy tylko o tym, jak ważnym zawodnikiem jest. Także średnia zabójstw, asyst i śmierci w jego przypadku to ważna statystyka, gdyż KDA Santorin we FlyQuest najwyższe. Zawodnicy tej drużyny muszą stworzyć Duńczykowi jak najlepsze warunki, aby mógł zabłysnąć.

Przewidywania redakcji

Dawid „dawer” Pątko Jarek „JaroThe3rd” Piłat Mikołaj „rekd” Bryła
3:1 3:0 3:1
Bartosz „Sol” Burchardt Daniel „Uspek” Kasprzycki
3:2 3:0

Każdy redaktor Cybersport.pl wskazał na wygraną 100 Thieves i wcale to nie dziwi. Finaliści wiosennego splitu zakończyli letnie zmagania na trzeciej pozycji, a teraz chcą pokazać, że poprzedni wynik nie był przypadkiem. Pomimo tego, że wielu wierzy we FlyQuest, to należałoby spodziewać się dość pewnego zwycięstwa ekipy aphromoo w dzisiejszym pojedynku. Wszak przez cały split prezentowała dość wahającą się formę, jednak nie inaczej było w przypadku pozostałych drużyn w stawce. Zespół Santorina natomiast miał bardzo dobre momenty, ale pod koniec splitu zaliczał raczej strasznie słabe występy. Choć raz wygrał z 100 Thieves, to podczas tie-breaka nie udało mu się odnieść nawet zwycięstwa.

Statystyki z sezonu zasadniczego

VS
DS GD KP KDA 100 Thieves Pozycja FlyQuest KDA KP GD DS
26,4% +184 55% 6,2 Ssumday Flame 3 57,5% -46 24,3%
14,2% +131 70% 3,2 AnDa Santorin 4,2 75,3% -207 13,1%
25,5% -183 66,2% 3,5 Ryu Keane 2,9 60,4% -117 25,4%
28,7% -52 72,6% 4,8 Cody Sun WildTurtle 3,9 67,9% +85 29,2%
7,1% -63 67,4% 3,1 aphromoo JayJ 2,7 60,4% +205 8,3%
Legenda:
DS – Procentowy udział w obrażeniach drużyny
GD – różnica w złocie w 15. minucie
KP – Procentowy udział w zabójstwach drużyny
KDA – Współczynnik zabójstw/śmierci/asyst

Mecz 100 Thieves z FlyQuest oraz wszystkie inne spotkania fazy pucharowej będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Więcej informacji na temat play-offów północnoamerykańskich rozgrywek znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FalleN z nagrodą MVP ZOTAC Cup Masters 2018

Jak można się było spodziewać, po końcowy triumf na światowych finałach ZOTAC Cup Masters 2018 sięgnął faworyzowany od samego początku MIBR, który w d...