STS
fot. Riot Games

Trzy do zera, 100 Thieves melduje się w półfinale play-offów NA LCS

Poznaliśmy ostatniego półfinalistę letnich play-offów NA LCS. Nie bez problemów 100 Thieves pokonało FlyQuest, dzięki czemu już w najbliższą niedzielę podejmie Team Liquid w walce o udział w finale. 100 Thieves 3:0 FlyQuest Pierwsza gra zaczęła się lepiej dla graczy 100 Thieves. Choć wejście Ssumdaya i AnDy mogło zakończyć się tragicznie, to udało im się […]

Poznaliśmy ostatniego półfinalistę letnich play-offów NA LCS. Nie bez problemów 100 Thieves pokonało FlyQuest, dzięki czemu już w najbliższą niedzielę podejmie Team Liquid w walce o udział w finale.

100 Thieves 3:0 FlyQuest

Pierwsza gra zaczęła się lepiej dla graczy 100 Thieves. Choć wejście Ssumdaya i AnDy mogło zakończyć się tragicznie, to udało im się zgarnąć pierwszą krew, powalając Santorina. Kilka chwil później znów zobaczyliśmy graczy tej formacji w odważnym ataku na dolną aleję, jednak tam zawodnicy FlyQuest byli w stanie przeprowadzić kontratak i zapewnić trzy zabójstwa na konto swojego leśnika. Ich przewaga nieco się powiększała, choć ekipa aphromoo nie pozwalała na stanowcze odskoczenie. Minuty mijały, a 100 Thieves wyglądało coraz lepiej. Podopieczni pr0lly’ego potrafili dobrze zachować się w teamfightach, które zapewniły im pierwszy punkt w tym pojedynku.

Druga mapa zaczęła się, odwrotnie niż pierwsza, lepiej dla graczy 100 Thieves. Odważne wejście na środkową aleję pozbawiło życia Keane’a grającego Taliyah, lecz swój żywot poświęcił także AnDa. Wczesną przewagę 100T powiększyło zdobyte zabójstwo podczas walki przy Rift Heraldzie. W tym pojedynku zespół aphromoo grał wyraźnie ostrożniej, starając się nie popełniać niepotrzebnych błędów. Bardzo dobrze zaprezentował się Ssumday, którego gra Ornnem zrobiła zasadniczą różnicę. Zdobycie wzmocnienia od Barona pozwoliło graczom 100 Thieves na zniszczenie kilku celów mapy, a kapitalnie rozegrana walka drużynowa zakończyła nam grę numer dwa, także na korzyść zespołu Cody Suna.

Toplaner 100 Thieves stał się celem graczy FlyQuest na początku trzeciego starcia, które świetnie zaczęło się dla drużyny Santorina. Kilka zabójstw, wież i smoków doprowadziło do tego, że jej pewność siebie zmusiła ją do podjęcia się zdobycia wzmocnienia od Barona. I choć ekipa aphromoo próbowała odzyskać sytuację w tym meczu, to jej przyszłość na trzeciej mapie nie wyglądała najlepiej. Fortyfikacje jej bazy upadały z każdą sekundą, lecz bardzo duży błąd zawodników FlyQuest, gdzie życie stracił WildTurtle i Santorin, spowodował, że 100 Thieves wróciło do spotkania, które ostatecznie skończyło się kilka chwil później.

Pierwszy półfinał odbędzie się w najbliższą sobotę, kiedy Cloud9 podejmie Team SoloMid. Dzięki zwycięstwie nad FlyQuest, 100 Thieves w niedzielę zagra z Team Liquid. Wszystkie mecze fazy pucharowej letniej odsłony NA LCS 2018 będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat play-offów północnoamerykańskiej ligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Podział punktów w starciu x-kom teamu z Izako Boars w ESL Mistrzostwach Polski

W ostatnim niedzielnym spotkaniu w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski x-kom team zmierzył się z Izako Boars. Dla zespołu Piotra "Izaka" Skowyrski...