STS
fot. Kuba Jędryka

AGO walczy o EPICENTER, ex-PRIDE i x-kom o miejsce w ESEA MDL

Przed polskimi zawodnikami naprawdę pracowity początek tygodnia. W poniedziałek w akcji zobaczymy bowiem niemal całą krajową czołówkę, która rozegra w sumie aż sześć spotkań, z czego większość z nich toczyć się będzie o dość znaczącą stawkę. Dzień zainauguruje AGO Esports, które po udanej przygodzie z otwartymi eliminacjami do EPICENTER 2018 rozpoczyna rywalizację w etapie zamkniętym. […]

Przed polskimi zawodnikami naprawdę pracowity początek tygodnia. W poniedziałek w akcji zobaczymy bowiem niemal całą krajową czołówkę, która rozegra w sumie aż sześć spotkań, z czego większość z nich toczyć się będzie o dość znaczącą stawkę.

Dzień zainauguruje AGO Esports, które po udanej przygodzie z otwartymi eliminacjami do EPICENTER 2018 rozpoczyna rywalizację w etapie zamkniętym. Pierwszym rywalem nadal panujących mistrzów Polski będzie Windigo Gaming, czyli beniaminek nadchodzącego sezonu ESL Pro League. Jeśli Mateusz „TOAO” Zawistowski i spółka poradzą sobie z Bułgarami, to czekać na nich będzie rywal o wiele trudniejszy – G2 Esports. Potencjalny pojedynek z ekipa znad Sekwany wystartowałby o godzinie 18:00.

Po dłuższej przerwie powraca 28. sezon ESEA Mountain Dew League. O uszczknięcie jak największej części z puli nagród w wysokości 37 tysięcy dolarów walczy Team Kinguin, który przegrał niedawne starcie z ALTERNATE aTTaX przez co teraz będzie musiał zmierzyć się ze Sprout Esports. Na drugim biegunie znalazły się natomiast ex-PRIDE i x-kom team – ekipy te nie mogą być pewne czy w ogóle w ESEA MDL wystąpią, bo najpierw muszą zapewnić sobie slot w tych rozgrywkach na drodze baraży. A już teraz widać, że łatwo nie będzie, bo ci pierwsi staną naprzeciwko niemieckiemu PANTHERS Gaming, drugim natomiast przyjdzie podjąć ENCE eSports.

No a w międzyczasie w ramach rozluźnienia rozegrane zostaną kolejne mecze Kalashnikov CUP. Najpierw Tempo Storm z Pawłem „innocentem” Mockiem w składzie zagra z wicemistrzami Francji z Teamu LDLC.com, następnie zaś czekać nas będą polskie derby, w których wystąpią x-kom i PACT. Oba zespoły przegrały swoje pierwsze spotkania, co oznacza, że przegrany tego starcia będzie już o krok od eliminacji z online’owych zawodów.

Poniedziałkowy harmonogram spotkań prezentuje się następująco:

3 września
15:00 AGO Esports vs Windigo Gaming BO3 transmisja
16:00 Team LDLC.com vs Tempo Storm BO1 transmisja
17:00 x-kom team vs PACT BO1 transmisja
18:30 ex-PRIDE vs PANTHERS Gaming BO3
18:30 x-kom team vs ENCE eSports BO3
19:00 Team Kinguin vs Sprout Esports BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid triumfuje w drugim sezonie StarSeries i-League PUBG

Trwające ponad tydzień zmagania w ramach drugiego sezonu StarSeries i-League PUBG dobiegły wreszcie końca. Po końcowy triumf sięgnął ostatecznie Team...