ESL Mistrzostwa Polski
fot. ESL

Adive wskakuje na czwartą lokatę ESL MP, CNZ wciąż nie potrafi podnieść się z kolan

Niechlubna seria porażek Czasu na zasady w ESL MP nie zakończy się w czwartym tygodniu zmagań. Zespół Adama „H0shiG4kiego” Krawczyka po raz kolejny musiał uznać wyższość rywala, którym tym razem było Adive. Maciej „Blue45ty” Zaremba i kompani pewnie pokonali CNZ 2:0 i wyprzedzili w tabeli Ravioli Ravioli, pogrążając jednocześnie swoich dzisiejszych oponentów na ostatnim miejscu w rankingu.

Adive 2:0 Czas na zasady

Już pierwsza potyczka pokazała, że Czas na zasady nie ma większego pomysłu na grę. Od momentu przelania pierwszej krwi w 6. minucie przez Damiana „Dambaja” Bajora Adive nieustannie powiększało swoją przewagę. Choć zabójstw w pierwszym starciu było jak na lekarstwo, podopieczni Jakuba „Nejviego” Kupisza zgarniali kolejne konstrukcje oraz epickie bestie. Mając świadomość przewagi nad rywalami ADV spokojnie zdobyło Nashora w 25. minucie, a zaledwie trzy minuty później zakończyło pierwsze starcie w serii.

Początek drugiej bitwy na Summoner’s Rift wyglądał już znacznie lepiej w wykonaniu CNZ. Tym razem to Patryk „Falkom” Przybył zdobył pierwsze zabójstwo w grze, a chwilę po tym Tomáš „Thomasive” Minarovič z pomocą Patryka „Lykku” Papiewskiego pokonał Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego. Adive ani myślało jednak oddać meczu bez walki i z czasem odrobiło deficyt w złocie, a w 15. minucie po wyłączeniu trzech rywali wyszło na prowadzenie. Choć Kennen Thomasive’a zadawał bardzo poważne obrażenia swoim oponentom, nie był w stanie on samotnie obrócić losów spotkania. Gdy w ADV w 25. minucie zdobyło pierwszego Nashora, wszystko wydawało się już klarowne. Z fioletowym wzmocnieniem Adive zniszczyło pierwszy inhibitor, a chwilę po upływie pół godziny gry dopełniło formalności.

Już za chwilę rozpocznie się prawdziwy szlagier ESL Mistrzostw Polski. O kolejne punkty i utrzymanie się na samym szczycie rankingu powalczą dwie dotychczas niezwyciężone formacje – Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Zwycięzca tego meczu zostanie samotnym liderem po czwartym tygodniu zmagań i mocno zwiększy swoje szanse na półfinał 17. sezonu ESL MP. Obszerną zapowiedź tego spotkania przeczytacie pod tym adresem, a transmisję z niego obejrzycie w ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL. Więcej informacji dotyczących trwającej edycji ESL Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Minise, Taz

Team Kinguin wygrywa z EURONICS i melduje się w finale ESEA MDL Season 28

Za nami półfinałowe starcie w ramach fazy play-off ESEA Moutain Dew League Season 28 pomiędzy EURONICS Gaming i Team Kinguin. Po ciekawym, dwumapowym...