Soren
fot. Illuminar Gaming

Illuminar Gaming rozstaje się ze swoim składem CS:GO

Trwająca nieco ponad pół roku współpraca pomiędzy Illuminar Gaming a pięcioma zawodnikami Counter-Strike’a została zakończona. Powód takiej decyzji włodarzy polskiej organizacji wydaje się być dość oczywisty, gdyż wyniki osiągane przez drużynę były, lekko mówiąc, nie najlepsze.

W powołanym w lutym składzie znalazło się kilku graczy rozpoznawalnych na polskim podwórku, w tym m.in. Temmy „Soren” Tudev oraz Patryk „Sidney” Korab. Mimo to ekipa nie była jednak w stanie awansować do którejkolwiek z najważniejszych krajowych lig – ominęły ją zarówno ESL Mistrzostwa Polski, jak i Polska Liga Esportowa. Jedynym lanem, na którym ostatecznie było nam dane oglądać Illuminar, było czerwcowe Good Game League 2018, z którym zespół pożegnał się już w fazie grupowej.

– W pierwszej kolejności chciałbym podziękować chłopakom za czas spędzony w Illuminar Gaming – zaczął swoje oświadczenie Michał Durczok, prezes organizacji. – Te pół roku spędzone razem pozwoliło mi dobrze poznać chłopaków i wierzę, że nawet po rozstaniu zostaniemy dobrymi znajomymi. Na tę chwilę jednak musimy sobie powiedzieć do zobaczenia. Przyczynił się do tego między innymi brak wyników sportowych, taki jak chociażby brak awansu do ostatnich ESL MP. Po rozmowie z chłopakami uznaliśmy, że w tym składzie nie będziemy dalej grać. Cieszy jednak to, że nie odwieszają myszek na kołek, ale będą dalej próbowali być jak najlepsi. Jeszcze raz dziękuję i życzę powodzenia w dalszej karierze – dodał.

Decyzja ta nie oznacza jednak końca przygody iHG ze sceną Counter-Strike: Global Offensive. Niewykluczone, że formacja jeszcze powróci do gry, ale stanie się to dopiero w momencie, gdy znajdzie ona odpowiednich zawodników, którzy będą gwarantować jakiekolwiek rezultaty.

Ostatni skład Illuminar Gaming prezentował się następująco:

  • Rafał „sany” Pietrzak
  • Temmy „soren” Tudev
  • Patryk „Sidney” Korab
  • Kamil „Sobol” Sobolewski
  • Bartek „fullspeed” Długokęcki
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FACEIT Major: Gambit vs Renegades - statystyki graczy

W niedawno zakończonym meczu w ramach trwającego FACEIT Major London 2018 Gambit Esports okazało się lepsze od Renegades. Choć z początku zapowiadało...