STS
fot. WESG

pyth nowym zawodnikiem Vexed Gaming

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, że Jacob „pyth” Mourujärvi ponownie wylądował na bezrobociu, gdyż jego dotychczasowa drużyna została rozwiązana. Okazuje się jednak, że Szwed nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już dziś został zaprezentowany jako nowy zawodnik dobrze znanego polskim kibicom Vexed Gaming. Duńska organizacja od momentu powrotu na scenę pod koniec 2016 roku […]

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, że Jacob „pyth” Mourujärvi ponownie wylądował na bezrobociu, gdyż jego dotychczasowa drużyna została rozwiązana. Okazuje się jednak, że Szwed nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż już dziś został zaprezentowany jako nowy zawodnik dobrze znanego polskim kibicom Vexed Gaming.

Duńska organizacja od momentu powrotu na scenę pod koniec 2016 roku próbowała już wielu wariantów. Zaczęło się od ekipy z Francji, która stała się słynna m.in. z uwagi na zaangażowanie zbanowanego za cheatowanie Hovika „KQLY’EGO” Tovmassiana. Potem pojawił się pomysł na zespół brytyjski, ale ten był w stanie osiągać jakiekolwiek sukcesy tylko na własnym podwórku, dlatego też doszło do rewolucji. W składzie pozostało tylko dwóch wyspiarzy, a oprócz nich barwy Vexed reprezentować będzie trzech Szwedów, w tym nowo pozyskani pyth i Hannes „hns” Johansson.

O ile jeszcze transfer hns-a nie dziwi, bo 19-latek kojarzony jest głównie z uwagi na udział w dwóch edycjach GAMERZ, tak przenosiny Mourujärviego mogą być lekkim zaskoczeniem. Przypomnijmy, że szwedzki rifler to były członek takich ekip, jak m.in. SK Gaming, FlipSid3 Tactics oraz Ninjas in Pyjamas. Okazuje się jednak, że mimo posiadania tak bogatego CV ponownie dane mu będzie występować co najwyżej w ESEA Advenced, do którego jego nowa drużyna spadła na początku miesiąca.

W tej sytuacji nowy skład Vexed Gaming prezentuje się następująco:

  • Kyle „vanity” Garthwaite
  • Oscar „ozzy” Scott
  • Max „quix” Lindkvist
  • Jacob „pyth” Mourujärvi
  • Hannes „hns” Johansson
  • Daniel „sprayxd” Kogan – trener
  • Nathan „wh1sk” Alderson – rezerwowy
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TaZ: Polskiej scenie brakowało i nadal brakuje ambicji

Trwa DreamHack Open Montreal 2018, w którym udział biorą aż dwie polskie formacje – AGO Esports oraz Team Kinguin. Dziś nawet obie zmierzą się ze sobą...