fot. ESL/Bart Oerbekke

Dreszczowiec na początku drugiej fazy Majora, G2 ogrywa HellRaisers po dogrywce

Od wygranej rozpoczęło swoją przygodę z FACEIT Major London 2018 G2 Esports. Francusko-belgijski skład miał jednak sporo problemów z pokonaniem teoretycznie niżej notowanego HellRaisers i swoje zwycięstwo przypieczętował dopiero po kilku dogrywkach, wcześniej pozwalając przeciwnikom m.in. na odrobienie pięciopunktowej straty.

G2 Esports 22 : 20 HellRaisers

(FACEIT Major – 1. runda)
(7) 22 10 Dust2 5 20 (5)
5 10

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony G2, które dzięki wyrwanej rywalom pistoletówce szybko wyszło na prowadzenie. Pierwsza odpowiedź ze strony HellRaisers padła dopiero przy wyniku 0:6 – to własnie wtedy Özgür „woxic” Eker praktycznie w pojedynkę obronił bombsite B, fundując swojej ekipie pierwszy punkt. Mimo tej akcji HR już do przerwy nie było w stanie wskoczyć we właściwy rytm, ale mimo to co jakiś czas podszczypywało swoich oponentow, dzięki czemu pierwszą połowę kończyło tylko z wynoszącą pięć oczek stratą. Piszemy „tylko”, bo równie dobrze różnica ta mogła być o wiele większa.

Sytuacja odmieniła się po zmianie stron, gdy HellRaisers zgarnęło drugą rundę na pistolety. Wtedy też międzynarodowy skład, napędzany świetnymi akcjami Kirilla „ANGE1A” Karasova i Issy „ISSY” Murada rozpoczął walkę o comeback, która od razu dała wymierne efekty. Uczestnicy fazy nowych pretendentów bardzo sprawnie zmniejszali dzielący ich od przeciwników dystans, aż wreszcie sami wyszli na prowadzenie 11:10! Ostatecznie jednak walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca, bo żadna ze stron nie miała zamiaru odpuszczać i chociaż w końcowych minutach G2 było blisko wygranej, to o wszystkim i tak koniec końców musiała rozstrzygnąć dogrywka. A tam szalę zwycięstwa po dwunastu dodatkowych rundach na swoją stronę przechylili Richard „shox” Papillon wraz z kolegami.

Już za kilkanaście minut kolejny mecz, w którym Winstrike Team podejmie Team Liquid. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

snatchie: Ze wszystkich drużyn na Majorze byliśmy najmniej przygotowani

FACEIT Major London 2018 trwa, ale dla reprezentantów Virtus.pro zawody już się zakończyły. Polska formacja kompletnie rozczarowała swoich kibiców i p...

>