fot. ESL/Adela Sznajder

MIBR z pierwszą wygraną, mousesports bliskie eliminacji z Majora

To zdecydowanie nie był dobry dzień dla drużyny Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego. Dotkliwa porażka mousesports z MIBR oznacza bowiem, że kolejna wpadka Mysz będzie oznaczała koniec ich przygody z FACEIT London Major 2018. Z kolei zespół zza wielkiej wody może póki co spać spokojnie.

mousesports 6 : 16 MIBR

(FACEIT Major – 2. runda)
6 5 Dust2 10 16
1 6

Rozpoczynające po stronie atakującej MIBR zdecydowało się w pierwszej rundzie podejść pod bombsite A. Plan wydawał się dobry, ale brak zdecydowania w jego egzekwowaniu szybko doprowadził do zdobycia pierwszego punktu przez Myszy. Odłożone pieniądze w połączeniu z bardzo ostrożnym podejściem pod pozycje obrońców pozwoliły jednak terrorystom zwyciężyć pierwszego fulla. Dało to impuls do przyspieszenia gry i próby wyrównania wyniku, co zrealizowane zostało już w rundzie 8. Natarcie brazylijsko-amerykańskiej piątki nabierało tempa i Made in Brazil po chwili miało już wyraźną przewagę nad rywalami. Ci nie mieli zamiaru poddać się tak łatwo, ale styl narzucony przez MIBR nie dał mousesports zbyt dużego pola do popisu. Zwłaszcza w ostatniej rundzie pierwszej połowy, kiedy Gabriel „FalleN” Toledo i koledzy postanowili postawić na zabawę w snajperów. Dało im to aż pięciopunktową przewagę na początek dalszej części spotkania.

Druga pistoletówka szybko i boleśnie rozstrzygnięta została na korzyść zespołu zza wielkiej wody i szanse Myszy na zwycięstwo zaczęły topnieć w oczach. Dalej akcja toczyła się już według założeń Made in Brazil. Przy wyniku 12:6 zawodnicy CT mogli czuć się pewnie, tym bardziej że ich oponenci musieli rozegrać rundę ekonomiczną. Europejska formacja pomimo usilnych prób już do końca meczu nie dała rady przebić się przez obronę rozstawioną przez ekipę z Nowego Świata. W konsekwencji zakończył się on wynikiem 16:6 na rzecz MIBR i postawił mousesports nad przepaścią.

Już jutro poznamy pierwszych zwycięzców i przegranych drugiej fazy. Wszystkie spotkania wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale FACEIT na Twitchu, natomiast polska transmisja dostępna będzie na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat FACEIT Major London 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Uczestnicy Minora CIS opuszczają PLINK-TECH

Współpraca między wschodnioeuropejskim składem CS:GO a nowo powstałą organizacją PLINK-TECH trwała zaledwie trzy miesiące. W tym czasie zespół podjął...