Na przestrzeni ostatnich dni informowaliśmy was o zaległościach finansowych, jakie Team Ascent miał względem swoich byłych zawodników Counter-Strike'a oraz League of Legends. Okazuje się jednak, że nagłośnienie sprawy przyniosło wreszcie oczekiwany efekt, gdyż organizacja zaczęła wypłacać graczom należne im pieniądze.

Jako pierwsi kolejnym komentarzem na temat całej sprawy podzielili się ex-członkowie dywizji CS:GO. Tomasz "exhie" Tuszko i Gabriel "gab" Jaroszuk, którzy wcześniej postanowili opisać swoje problemy z Ascent, cztery dni później ogłosili, iż udało się wreszcie osiągnąć jakiekolwiek porozumienie. Zarówno oni, jak i pozostali ich koledzy otrzymali już część zaległości i, co ważniejsze, ustalili z organizacją warunki przekazywania kolejnych rat.

Update w sprawie z Team Ascent.
Dzisiaj wpłynęła do nas 1 rata zaległości. Nawiązaliśmy kontakt i liczymy na pozytywne dokończenie całej sprawy.
Cheers!

Posted by Tomek "exhie" Tuszko on Thursday, September 13, 2018

Update do sprawy Team Ascent. Udało Nam się dojść do porozumienia w sprawie zaległych wypłat i ustaliliśmy dogodne dla...

Posted by Gabriel "gab" Jaroszuk on Thursday, September 13, 2018

Kilka godzin później głos ponownie zabrali również zawodnicy League of Legends, którzy od momentu rozstania z Ascent w czerwcu tego roku występują pod nazwą Team DPD. Okazuje się, że i w tym wypadku udało się wreszcie wypracować jakikolwiek consensus, co zgodnie z poprzednimi doniesieniami było wcześniej niemożliwe. Również w tym wypadku graczom przelano już pewien procent zaległych środków, a także podjęto pewne ustalenia, które mają pomóc wyjaśnić sprawę do końca.

Oświadczenie nr 2 w sprawie Team Ascent
Dotyczy: publikacji portali Cybersport.pl oraz Weszło Esport

Informujemy, że...

Posted by Team DPD on Thursday, September 13, 2018

Wygląda więc na to, że całe zamieszanie znalazło swoje szczęśliwe zakończenie. Na ten moment nie wiadomo jaka konkretnie przyszłość czeka samo Ascent – gdy wybuchła afera z zaległymi płatnościami, włodarze organizacji ogłosili, iż zawieszają swoją działalność na czas nieokreślony. Więcej na ten temat można przeczytać pod tym adresem.