PUBG
fot. PUBG Corp.

Zmiany na scenie PUBG – profesjonalni gracze dopiero od 18. roku życia

Przyszły rok przyniesie sporą zmianę na profesjonalnej scenie Playerunknown’s Battlegrounds. Jedną z ważniejszych nowinek jest wprowadzenie dolnej granicy wieku – od teraz każdy, kto będzie chciał zostać zawodowym graczem PUBG, będzie musiał mieć ukończone 18 lat.

W celu zapewnienia odpowiedniego stopnia rywalizacji między drużynami i zawodnikami z różnych zakątków świata, zamierzamy wprowadzić kilka nowych esportowych zaleceń i przepisów, które będą obowiązywać od początku 2019 roku – możemy wyczytać na prowadzonych przez twórców PUBG mediach społecznościowych. Chodzi przede wszystkim o kwestie wiekowe, czyli coś, co od dawna budzi wiele emocji. Co prawda sam tytuł otrzymał od PEGI kategorię „od lat 16”, ale w przypadku esportu próg ten podwyższono jeszcze o dwa lata.

Co ciekawe, to nie jedyna nowelizacja, która zapewne wpłynie na kształt całej pro sceny. Od przyszłego roku obowiązywać będzie bowiem także przepis, który wymusi na drużynach większy związek z reprezentowanym zakątkiem świata. Wszystko dlatego, że poszczególne zespoły będą musiały mieć w swoich składach co najmniej trzech zawodników posiadających obywatelstwo lub też na stałe zamieszkujących region, z którego wywodzi się cała ekipa.

To spore zmiany, dlatego też wszystkie organizacje otrzymały trzy miesiące, by móc dostosować swoje kadry do nadchodzących przepisów – wszak jeśli któraś z zasad nie zostanie spełniona, to o rywalizacji na zawodowej arenie będzie można tylko pomarzyć. Możliwe też, że to nie jedyne modyfikacje, które w nadchodzących miesiącach spotkają scenę PUBG.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
rallen Kinguin

Startuje 6. tydzień ESL MP w CS:GO, zagrają m.in. Kinguin i x-kom

Po tygodniu przerwy czekają nas kolejne emocje związane z 17. sezonem ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive. W szóstej serii zagrań...