fot. Turner Sports/ELEAGUE

olofmeister ze statusem legendy nieprzerwanie od pierwszego Majora

Trwający właśnie FACEIT Major London 2018 ma w pewnym sensie wymiar historyczny. Jest to bowiem pierwsza współorganizowana przez Valve impreza, podczas której statusu legendy nie zapewniło sobie Fnatic. Pierwszy raz z brakiem tego osiągnięcia mierzyć musi się również Freddy „KRIMZ” Johansson, a to oznacza jedno – obecnie jedynym graczem, którego drużyny na każdym Majorze docierały do czołowej ósemki, jest Olof „olofmeister” Kajbjer.

KRIMZ i olofmeister bardzo długo razem zresztą sięgali po top 8 kolejnych Majorów CS:GO. Zaczęli jeszcze w barwach LGB eSports, by w 2014 roku wzmocnić Fnatic. To właśnie pod banderą tej formacji obaj osiągali największe w swoich karierach sukcesy oraz sięgali po najważniejsze trofea na międzynarodowej scenie CS:GO. I tak to trwało (z krótką przerwą w 2016 roku) do sierpnia ubiegłego roku, gdy Kajbjer zdecydował się na przenosiny do FaZe Clanu. Mimo tego rozłamu zarówno jeden, jak i drugi Szwed dopięli swego przy okazji ELEAGUE Major Boston 2018, chociaż po raz pierwszy dokonali tego osobno.

No i wreszcie nadszedł Major w Londynie, podczas którego drużyny KRIMZa i olofmeistera radziły sobie, co by nie mówić słabo. Obie już na starcie pozwoliły sobie na bolesne wpadki, doznając dotkliwych porażek odpowiednio od compLexity Gaming oraz BIG. Potem było różnie, ale koniec końców Fnatic i FaZe i tak musiały walczyć o swoją przyszłość w piątej, decydującej rundzie fazy nowych legend. Radę dała tylko ekipa Kajbjera, która ograła G2 Esports 2:0, podczas gdy Johansson i jego koledzy zostali pokonani przez niżej notowane HellRaisers. Co gorsza, sam 24-latek prezentował się bardzo przeciętnie, chociaż w poprzednich miesiącach był filarem swojego zespołu.

DreamHack Winter 2013 (5-8. miejsce)
EMS One Katowice 2014 (3-4. miejsce)
ESL One Cologne 2014 (2. miejsce)
DreamHack Winter 2014 (5-8. miejsce)
ESL One Katowice 2015 (1. miejsce)
ESL One Cologne 2015 (1. miejsce)
DreamHack Cluj-Napoca 2015 (5-8. miejsce)
MLG Major Columbus 2016 (5-8. miejsce)
ESL One Cologne 2016 (3-4. miejsce)
ELEAGUE Major Atlanta 2017 (3-4. miejsce)
PGL Major Kraków 2017 (5-8. miejsce)
ELEAGUE Major Boston 2017 (2. miejsce)
FACEIT Major London 2018 (1-8. miejsce)

Kolejna okazja dla olofmiestera, by ponownie obronić swój drogocenny status legendy, nadarzy się już na przełomie lutego i marca przyszłego roku. To właśnie rozegrane zostanie bowiem Intel Extreme Masters Katowice 2019, czyli czternasty Major w historii CS:GO.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL MP: Onca wciąż bez punktów, PRIDE z dwoma zwycięstwami

Za nami kolejny dwumecz przegrany przez Onca Gaming w ESL MP. Tym razem Mateusz "vanilla" Narbuntowicz i kompani ulegli reprezentantom PRIDE zarówno n...