sebekx
fot. ESL

Zmiany w iHG! Humanoid w miejsce Sebekxa, Hatchy głównym trenerem

Nawet mimo nieudanego występu w European Masters mało kto spodziewał się, że dojdzie do tak nagłych zmian w Illuminar Gaming. Dzisiaj jednak organizacja potwierdziła roszady zarówno w wyjściowej piątce, jak i sztabie szkoleniowym.

Z głównym składem pożegnał się dotychczasowy midlaner, Sebastian „Sebekx” Smejkal. Nie trafi on jednak na ławkę rezerwowych – od teraz jako wolny agent będzie mógł znaleźć nową drużynę. Według informacji zawartych w oświadczeniu Illuminar, Sebekx miał do wyboru przeniesienie na rezerwę albo rozwiązanie umowy i ostatecznie midlaner podjął decyzję o rozstaniu. Co ciekawe, jego miejsca nie zajmie Polak, a Czech – Marek „Humanoid” Brázda, który w ostatnim czasie reprezentował Dark Passage. To pierwszy zawodnik LoL-a spoza Polski, który będzie reprezentował barwy Illuminar Gaming.

Druga kluczowa zmiana będzie miała miejsce na pozycji głównego trenera. Na polską scenę po blisko pół roku przerwy powraca Adrian „Hatchý” Widera, który będzie miał okazję poprowadzić trójkę graczy ze zbudowanego jeszcze w roku 2016 zespołu. Mimo zmian w dżungli i na środkowej linii Hatchý współpracował już z Marcinem „IceBeasto” Lebudą, Pawłem „Woolitem” Pruskim oraz Pawłem „delordem” Szablą. Dotychczasowy trener, Bartłomiej „VoV” Ryl, który również miał okazję pracować pod okiem Widery, obejmie rolę asystenta trenera.

Choć decyzja jest bez wątpienia zaskakująca, to wytłumaczalna. Mimo sukcesów na lokalnej scenie iHG liczyło na udany występ w EU Masters. Porażka z Outplayed na dobre przekreśliła jednak szanse zespołu IceBeasto na awans do play-offów. Po pożegnaniu z europejskimi rozgrywkami członkowie drużyny nie szczędzili słów na swoich profilach na portalach społecznościowych.

Efekty zmian w zespole będziemy mogli zobaczyć w najbliższy poniedziałek. Illuminar Gaming zmierzy się z Szatą Maga w ramach ostatniego tygodnia fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski. Potencjalna porażka w tym spotkaniu może oznaczać utratę nie tylko pierwszego miejsca w tabeli, ale również bezpośredniego awansu do półfinału ESL MP.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OWWC: Niemcy lepsze od Polski. Trzecia porażka Biało-czerwonych w Paryżu

Trzeci mecz i trzecia porażka – reprezentacja Polski jak dotychczas nie zgromadziła zbyt dobrych wspomnień podczas paryskich eliminacji do Overwatch W...