Gambit dosia
fot. ESL/Helena Kristiansson

Nikt nie spodziewał się takiego wyniku – Gambit ogrywa Na`Vi podczas ESL One New York

Można to powiedzieć szczerze – prawdopodobnie nikt obeznany ze sceną CS:GO nie spodziewał się, że Gambit Esports pokona Natus Vincere. Ekipa Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva zdołała zwyciężyć tylko na drugiej mapie – Inferno, podczas gdy jej przeciwnicy wygrali na Nuke’u i Overpassie.

Natus Vincere 1 : 2 Gambit Esports

(ESL One New York – grupa A)
4 3 Nuke 12 16
1 4
16 6 Inferno 9 11
10 2
10 5 Overpass 10 16
5 6

Na Nuke’u Gambit dosłownie rozgromiło Na`Vi. Zawodnicy tej ekipy rozpoczęli swoją drogę ku zwycięstwu od triumfu w pierwszych trzech rundach, a następnie po jednej porażce na swoje konto doliczyli osiem kolejnych. s1mple i jego koledzy przed zamianą stron zdołali zgarnąć jeszcze tylko dwa oczka, przez co ulegali swojemu przeciwnikowi aż dziewięcioma punktami. W drugiej części spotkania pistoletówka ponownie została tym razem zdobyta przez reprezentantów Natus Vincere, lecz po chwili ekipa Daurena „AdreNa” Kystaubayeva odbiła force’a i domknęła mecz, który zakończył się wynikiem 16:4.

Na początku starcia na Inferno nie sposób było nie zauważyć bardzo dobrej defensywy graczy Gambit, którzy bez większych problemów siedmiokrotnie powstrzymali swoich rywali. Chwilę później Danylo „Zeus” Teslenko i spółka zgarnęli pierwsze trzy rundy, a po kolejnej porażce podwoili swój wynik. W pierwszej połówce lepsi się okazali outsiderzy, którzy wybili się na prowadzenie 9:6. Po zamianie stron zdecydowanie grało Na`Vi. Zespół Ioanna „Edwarda” Sukharieva zezwolił swoim rywalom na zdobycie zaledwie dwóch oczek i dzięki temu zwyciężył 16:11.

Na początku walki na Overpassie powróciliśmy do sytuacji znanej nam już z Nuke’a – bezwzględnej dominacji Gambit Esports. Ekipa z Europy Wschodniej bez większych przeszkód dotarła do wyniku 9:1, lecz po chwili Natus Vincere rozpoczęło kontratak, w ramach którego odrobiło cztery oczka. W drugiej części pojedynku Nikolay „mir” Bityukov i spółka kontynuowali swój marsz po zwycięstwo wygrywając w kolejnych trzech rundach i koniec końców po jeszcze pięciu porażkach domknęli mecz wynikiem 16:10.

Już za chwilę odbędą się kolejne spotkania w ramach ESL One New York 2018. Tym razem w grupie B FaZe Clan zmierzy się z G2 Esports, natomiast Team Liquid zawalczy z NRG Esports. Transmisja meczów z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska na Twitchu. Po więcej informacji na temat uczestników, wyników i meczów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowi reprezentanci Legii i Arki zagrają mecz w FIFA 19 na stadionie Legii

Już 28 września na stadionie Legii odbędzie się spotkanie 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy, podczas którego stołeczna drużyna zmierzy się z Arką Gdynia....