STS
Virtus.pro
fot. BLAST Pro Series/Maciej Kołek

MIBR ogrywa Virtus.pro w drugim dzisiejszym meczu BLAST Pro Series

To już pewne – Virtus.pro nie wystąpi w wielkim finale BLAST Pro Series Istanbul 2018. Polska formacja poniosła dziś drugą, a ogólnie trzecią porażkę podczas tureckiej imprezy i teraz może już tylko liczyć na zajęcie co najwyżej trzeciej lokaty, która uprawniałaby ją do startu w Pro Standoff.

MIBR 16 : 11 Virtus.pro

(BLAST Pro Series – 4. runda)
16 10 Cache 5 11
6 6

Polacy zaskoczyli wszystkich, bo podobnie jak wcześniej z Ninjas in Pyjamas, tak teraz także z MIBR rozpoczęli spotkanie od wygranej pistoletówki. Dzięki niej Virtus.pro prowadziło już 3:0, ale w czwartej rundzie pozwoliło się zepchnąć w cień i pozostało w nim już praktycznie do końca pierwszej połowy. Podopieczni Janko „YNk” Paunovicia brutalnie obnażyli bowiem wszystkie niedociągnięcia w grze budowanego od nowa składu, a czasami dopisywało im po prostu szczęście. Tak czy inaczej, aż do przerwy VP powiększyło swój dorobek jeszcze tylko o dwa punkty, przez co przegrywało 5:10.

Po przejściu do ataku piątka znad Wisły po raz drugi okazała się jednak lepsza w strzelaniu z pistoletów, w czym spora zasługa Filipa „NEO” Kubskiego, który sam wyeliminował aż czterech rywali. To był sygnał, ze Virtusi jeszcze się nie poddali. Ba, udało im się nawet zbliżyć do Made in Brazil na odległość dwóch oczek, ale wtedy stop powiedział Tarik „tarik” Celik, który będąc w pozornie beznadziejnej sytuacji ugrał clutcha 1v3. Tamten moment był kluczowy, bo po nim w graczy zza oceanu wstąpiły nowe siły. MIBR powrócił na zwycięską ścieżkę i szybko wpisał na swoje konto piętnasty punkt, odbierając tym samym polskiej piątce szanse na zwycięstwo. Mimo to VP walczyło jeszcze o remis, ale ostatnie słowo należało do Jake’a „Stewie2K” Yipa, który pokonał NEO w sytuacji jeden na jednego, przypieczętowując tym samym wygraną swojej ekipy w stosunku 16:11.

Już za kilkanaście minut kolejny mecz, w którym Virtus.pro podejmie Space Soldiers. Wszystkie spotkania VP wraz z polskim komentarzem obejrzeć można na oficjalnym kanale TVP Sport na Twitchu oraz na SPORT.TVP.PL. Po więcej informacji na temat BLAST Pro Series Istanbul 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BLAST Pro Series: Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas – statystyki graczy

Przez większość meczu Virtus.pro walczyło z Ninjas in Pyjamas jak równy z równym, ale na ostatniej prostej zostało niestety pokonane przez Szwedów. Pr...