STS
Ninjas in Pyjamas
fot. ESL/Adam Łakomy

Błyskawiczne zwycięstwo Ninjas in Pyjamas. Larssen i spółka w finale EU Masters

Ci, którzy liczyli na wyrównane starcie Ninjas in Pyjamas z ASUS ROG Elite w ramach European Masters mogą czuć pewien niedosyt. Skandynawowie rozprawili się z rywalami w dwóch potyczkach, które łącznie nie trwały nawet godziny. Tym samym zapewnili sobie awans do wielkiego finału, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu MAD Lions z EURONICS Gaming.

Ninjas in Pyjamas 2:0 ASUS ROG Elite

Jako pierwsze do ataku ruszyło NiP, które w dziewiątej minucie zdobyło na dolnej linii trzy fragi i pierwszą wieżę. Mimo problemów Rafaela „Doxy’ego” Adla Zarabiego zdobycie drugiej wieży przez Skandynawów powiększyło ich przewagę w złocie. Choć ASUS ROG Elite zdołało wyrównać rezultat zabójstw po świetnej pułapce, od dwudziestej minuty nie miało już nic do powiedzenia. W 23. minucie reprezentanci EPL utracili wieżę wewnętrzną, a wkrótce po tym również Nashora. Chwilę po upływie 27. minuty Ninjas in Pyjamas przypieczętowało zwycięstwo w pierwszej potyczce.

Drugie starcie zaczęło się katastrofalnie dla Aleksy „DoubleAiMa” Stankovića. Serbski jungler oddał pierwszą krew już w pierwszej minucie i potężna przewaga w doświadczeniu pojawiła się po stronie NiP. I choć podopieczni Marcusa „Blumigana” Bloma non stop prowadzili pod względem eliminacji, tym razem mieli problemy z niszczeniem wież. Pierwsze struktury ASUS padły dopiero po zdobyciu Nashora przez Ninjas in Pyjamas. Bałkańska mieszanka walczyła zawzięcie o podtrzymanie nadziei na finał i najpierw unicestwiła swoich rywali mimo ich fioletowego wzmocnienia, a później wyszła na prowadzenie w zabójstwach. Rozstrzygnięcie przyszło po pół godziny gry. NiP z drugim Baronem na koncie ruszyło dolną aleją i po unicestwieniu rywali dopełniło formalności.

Przed nami jeszcze jedno starcie w ramach dzisiejszego wieczoru z European Masters. W walce o finał zobaczymy Oskara „Selfmade’a” Boderka, którego MAD Lions podejmie EURONICS Gaming. Starcie to będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska. Po więcej informacji dotyczących największych po EU LCS europejskich zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
H2K

Splyce i H2k-Gaming poza EU LCS?

Jak informuje ESPN Esports miniony sezon EU LCS był ostatnim, w którym zobaczyliśmy Splyce oraz H2k-Gaming. Według doniesień Jacoba Wolfa aplikacje zł...