Ultraliga
fot. Ultraliga

Poznaliśmy wszystkich uczestników oraz szczegóły dotyczące Ultraligi

Długo wyczekiwana przez wszystkich entuzjastów polskiej sceny League of Legends Ultraliga w końcu odsłoniła karty. Włodarze nowo utworzonych rozgrywek zaprezentowali wszystkich uczestników oraz ujawnili dokładne szczegóły dotyczące zmagań.

W Ultralidze udział weźmie łącznie osiem zespołów: Illuminar Gaming, Pompa Team, Szata Maga, Wisła Płock, Piast Gliwice Esports, R-SIXTEAM, Valkiria Esports oraz wspierana przez organizatorów rozgrywek Akademia. Wszystkie wyżej wymienione formacje w pierwszym etapie Ultraligi rozegrają łącznie po 14 spotkań, a więc każda ekipa zmierzy się ze wszystkimi rywalami po dwa razy. W drugiej fazie zostanie wprowadzony podział na dwie grupy – mistrzowską oraz spadkową. Drużyny zagrają kolejne sześć pojedynków, znów mierząc się dwukrotnie z każdym przeciwnikiem. Dwie formacje z najlepszym bilansem awansują bezpośrednio do półfinałów, natomiast ekipy z miejsc 3. i 4. będą musiały powalczyć w ćwierćfinałach z dwoma formacjami z grupy spadkowej. Wszystkie mecze play-offów, za wyjątkiem ćwierćfinałów, zostaną rozegrane systemem BO5.

Łącznie w puli nagród inauguracyjnej odsłony Ultraligi znalazło się 100 000 złotych. Czterdzieści procent tej sumy przeznaczone zostanie na nagrody w sezonie zasadniczym, natomiast pozostała część zostanie odpowiednio rozdzielona dla uczestników fazy pucharowej. Transmisje na żywo z esportowego studia w Warszawie oglądać będzie można już od 22 października w każde poniedziałki i wtorki. Zmagania będą równolegle transmitowane w stacji telewizyjnej Polsat Games oraz na platformach IPLA, Twitch.tv oraz YouTube.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
mousesports Snax

mousesports tuż za podium rankingu HLTV, drobny awans AGO i Virtus.pro

Niedawny natłok lanów już za nami, pora więc, by rzucić okiem na najnowsze notowanie rankingu HLTV. A doszło tam do kilku przetasowań, które nie ominę...

>