STS
fot. Fnatic

Fnatic rezygnuje ze składu akademii

Zaledwie pół roku trwała przygoda wyłonionego w GAMERZ 2 składu z Fnatic Academy. Brytyjska organizacja zdecydowała się bowiem zakończyć współpracę z zawodnikami, którzy na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy nie osiągnęli żadnych, najmniejszych nawet sukcesów. Międzynarodowa drużyna była w większości złożona z laureatów drugiej edycji szwedzkiego reality show GAMERZ. Od momentu powołania do życia trudno było […]

Zaledwie pół roku trwała przygoda wyłonionego w GAMERZ 2 składu z Fnatic Academy. Brytyjska organizacja zdecydowała się bowiem zakończyć współpracę z zawodnikami, którzy na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy nie osiągnęli żadnych, najmniejszych nawet sukcesów.

Międzynarodowa drużyna była w większości złożona z laureatów drugiej edycji szwedzkiego reality show GAMERZ. Od momentu powołania do życia trudno było jednak szukać jej na jakichkolwiek ważniejszych zawodach, zaś jej największym sukcesem zostaje czwarte miejsce zajęte w online’owym OGA Counter PIT. Co ciekawe, to nie wyniki, a przepisy wprowadzone przez Valve przesądziły o tym, że akademia dokonała swojego żywota. Przypomnijmy, że tuż przed FACEIT Majorem ogłoszono zasadę, zgodnie z którą dany zespół czy też gracz nie mógł mieć interesu finansowego w sukcesie którejś z konkurencyjnych ekip.

Po pierwsze chciałbym podziękować Fnatic za fantastyczną możliwość gry w ich barwach, za pomoc oraz wsparcie. Spędzony razem czas był świetny i dał nam wiele okazji, by zaprezentować swoje umiejętności i wyrobić sobie nazwiska – przyznał w oświadczeniu jeden z członków formacji, Adam „ec1s” Eccles. – Wszyscy pracownicy bardzo nas wspierali i dodawali otuchy, co bardzo nam pomagało. Mimo, że rozwinęliśmy się zarówno jako gracze, jak i jako ludzie, to nasz czas we Fnatic dobiega końca, zaś my czujemy już ekscytację na myśl o przyszłości – dodał Brytyjczyk.

Co ciekawe, mimo utraty pracodawcy niemal cały skład postanowił trzymać się razem. Niemal, gdyż zabrakło miejsca dla Johana „Meddo” Renbjörka, którego następcą, przynajmniej na razie, będzie Kamil „kamil” Kamiński. Polski zawodnik ostatnimi czasy zniknął nieco z radarów, ale teraz będzie przez jakiś czas testowany przez resztę zespołu. Przypomnijmy, że 23-latek również brał udział w GAMERZ, ale ostatecznie jego drużyna poległa w wielkim finale, przez co zawodnik znad Wisły nie otrzymał wówczas angażu we Fnatic.

W tej sytuacji były skład Fnatic Academy prezentuje się obecnie następująco:

  • Matej „MaTaFe” Fekonja
  • Alexander „AlekS” Andersson
  • Adam „ec1s” Eccles
  • Niels „luckeRRR” Jasiek
  • Kamil „kamil” Kamiński – testy
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cotopaco

Worlds 2018: Infinity nad przepaścią po porażce z Dire Wolves

Drugi mecz Infinity eSports na MŚ 2018 i druga porażka. Najlepsza drużyna LLN choć pokazała się ze znacznie lepszej strony niż w meczu z EDward Gaming...