fot. DreamHack/Adela Sznajder

Kinguin wygrywa z Endpoint w ESEA MDL

Team Kinguin odniósł kolejne pewne zwycięstwo w ESEA Mountain Dew League 29. Drużyna Wiktora „TaZa” Wojtasa nie zawiodła swoich kibiców i bez większych problemów rozprawiła się z Teamem Endpoint.

Team Endpoint
8:16 Team Kinguin

(ESEA Mountain Dew League S29)
8 6 Overpass 9 16
2 7

Batalia na Overpassie rozpoczęła się od rundy pistoletowej wygranej przez zespół oparty głównie na zawodnikach z Wielkiej Brytanii. Po zakupieniu karabinów do głosu doszli jednak nasi rodacy, którzy zainkasowali trzy punkty z rzędu. Endpoint próbowało jeszcze ponownie zewrzeć szyki obronne, ale Polacy wykorzystali uzyskaną przewagę ekonomiczną i osiągnęli pułap siedmiu oczek. Pod koniec pierwszej połowy obie ekipy wymierzyły sobie kilka celnych ciosów i ostatecznie przed przerwą na tablicy wyników widniał rezultat 9:6 na korzyść polskiej piątki.

Druga pistoletówka także padła łupem formacji z Europy Zachodniej, ale tym razem Kinguin natychmiast zareagowało wygraną rundą force-buy. W następnych starciach podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego regularnie prezentowali nam niezwykle szczelną defensywę, dzięki czemu szybko zdobyli czternasty punkt. Dokończenie meczu było tylko kwestią formalności i Pingwiny wkrótce mogły cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie ESEA MDL.

To nie koniec emocji związanych z dzisiejszymi występami polskich ekip. Jeszcze dziś rozstrzygnięty zostanie pojedynek między PACT i Smoke Criminals, którego transmisję znaleźć możecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drobne zmiany w terminach kwalifikacji do Minorów przed IEM Katowice

Nieco ponad dwie godziny temu informowaliśmy o ogłoszeniu przez ESL dat otwartych i zamkniętych kwalifikacji do Minorów przed Intel Extreme Masters Ka...