fot. ESL/Helena Kristiansson

Kto okaże się lepszy w ćwierćfinałach StarSeries i-League S6?

Za nami faza grupowa StarSeries i-League Season 6, której ostatni dzień przyniósł sporo niespodzianek. Niewątpliwie największą z nich jest eliminacja mousesports, które przecież stawiane było w roli faworyta całego kijowskiego turnieju. Radość panuje z kolei w obozie duńskim, bowiem do ćwierćfinałów awansowały aż trzy tamtejsze ekipy.

Jako pierwsze do walki przystąpiły zespoły z bilansem 2:1. Z trzech bardzo wyrównanych pojedynków zwycięsko wyszły kolejno Renegades, Fragsters oraz OpTic Gaming, tym samym dołączając do czekających już w fazie play-off ENCE eSports oraz NRG Esports. Zaraz po nich na serwerach mogliśmy oglądać zmagania składów, które do tej pory zaliczyły jedno zwycięstwo i dwie porażki. Bez zaskoczenia HellRaisers pokonało wtedy chińskie CyberZen, natomiast BIG okazało się lepsze od TyLoo. Dla odmiany jednak Gambit Esports musiało uznać wyższość Vega Squadron. Najgoręcej wyglądały zaś potyczki zespołów z bilansem 2:2. Tam najbardziej zaskoczyła wszystkich ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego, która uległa po dogrywce BIG. Zdecydowanie lepiej poradziło sobie za to North, które wygrało z The Imperial, a także Vega Squadron, gładko eliminujące HellRaisers.

Tak prezentują się wyniki ostatniego dnia fazy grupowej StarSeries i-League S6:

10 października – drużyny z bilansem 2:1
09:00 The Imperial 12:16 Renegades Cache
10:30 Fragsters 16:12 North Nuke
12:00 OpTic Gaming 16:14 mousesports Nuke
10 października – drużyny z bilansem 1:2
13:30 CyberZen 3:16 HellRaisers Overpass
15:00 TyLoo 10:16 BIG Cache
16:30 Vega Squadron 16:9 Gambit Esports Train
10 października – drużyny z bilansem 2:2
18:00 BIG 19:17 mousesports Train
19:30 The Imperial 11:16 North Train
21:00 Vega Squadron 16:7 HellRaisers Inferno

Faza pucharowa turnieju w Kijowie rozpocznie się w najbliższy piątek. Będzie to dzień niezwykle intensywny, bowiem czekają nas wtedy aż cztery ćwierćfinały, rozgrywane w formacie BO3. Na start OpTic Gaming podejmie Renagades, by zaraz potem jeden z „underdogów” imprezy zmierzył się legendami londyńskiego Majora. Równie interesująco może wyglądać mecz pomiędzy Fragsters a Vega Squadron, które przecież nie miały zajść daleko w ramach 6. sezonu StarSeries i-League. Na koniec dnia na serwerach zameldują się z kolei North oraz NRG Esports.

Pełen harmonogram piątkowych rozgrywek wygląda następująco:

12 października
09:00 OpTic Gaming vs Renegades
BO3
12:00 ENCE eSports vs BIG
BO3
15:00 Vega Squadron vs Fragsters
BO3
18:00 NRG Esports vs North
BO3

Transmisja turnieju z angielskim komentarzem dostępna będzie na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat rozegranych i nadchodzących meczów, uczestników i wyników zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dawid "Daav" Grzybek AGO Esports

Dawid "DaaV" Grzybek dołącza do dywizji Fortnite AGO Esports

Jeden z najpopularniejszych i najlepszych profesjonalnych zawodników Fortnite w naszym kraju dołączył dziś do AGO Esports. Kontrakt z Jastrzębiami pod...