fot. Fragadelphia

Skład AZIO przechodzi do Spacestation i zachowuje miejsce w ECS Season 6

Bardzo szybko nowego pracodawcę znalazł skład, który dotychczas związany był z AZIO eSports. Piątka Amerykanów postanowiła bowiem związać się ze Spacestation Gaming, znaną m.in. z Rainbow Six i Fortnite’a organizacją, która zdecydowała się zainwestować w scenę CS:GO.

Gdy Logan „Voltage” Long i spółka zapewniali sobie awans do Esports Championship Series, z AZIO nie wiązały ich jeszcze żadne umowy i te miały zostać podpisane dopiero w późniejszym czasie. Zawodnicy zwlekali jednak z negocjacjami z uwagi m.in. na niezadowalające ich stawki i ostatecznie za plecami swojego dotychczasowego pracodawcy podpisali kontrakty ze Spacestation. To rozzłościło włodarzy AZIO i to na tyle, że ci zdecydowali się wyłączyć internet w gaming housie, w którym przebywał zespół. Niemniej nic więcej nie dało się zrobić, bo transfer stał się faktem.

W tej sytuacji pod znakiem zapytania stała przyszłość ekipy w ECS. Dopiero teraz wątpliwości rozwiali przedstawiciele FACEITA, a kluczowa była właśnie kwestia kontraktowa. Otóż, z uwagi na fakt, że w momencie awansu gracze nie byli związani żadnymi umowami, to slot w rozgrywkach należy do nich, a nie do organizacji. Tym samym mimo zmiany miejsca pracy Amerykanie mogą nadal występować w rozgrywkach, w których jak dotychczas wygrali zaledwie jedno z ośmiu rozegranych spotkań.

Nowy skład Spacestation Gaming prezentuje się następująco:

  • Trevor „FrostayK” Bandle
  • Gage „Infinite” Green
  • Michael „Grim” Wince
  • Ryan „Snakes” Amann
  • Logan „Voltage” Long
  • Teric „Bibby” Ingram – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy datę rozpoczęcia drugiego sezonu Overwatch League

Organizatorzy Overwatch League postanowili wreszcie uchylić nieco rąbka tajemnicy na temat drugiego sezonu swoich prestiżowych rozgrywek. Tym samym po...