Vega Squadron awansowała do półfinału StarSeries i-League Season 6. Przeciwnicy Rekinów okazali się gorsi zarówno na Duscie2, na którym przegrali 10:16, jak i na Cache'u, gdzie polegli wynikiem 13:16.

Vega Squadron
2 : 0 Fragsters

(StarSeries i-League S6 – ćwierćfinał)
16 11 Dust2 4 10
5 6
16 10 Cache 5 13
6 8
 Inferno 

W pierwszej części starcia na Duscie2 Vega Squadron całkowicie zdominowało Fragsters. Wschodnioeuropejski zespół wprawdzie nie poradził sobie zbyt dobrze w pistoletówce, lecz po chwili znacznie poprawił swoją grę i bez większych kłopotów wysunął się na prowadzenie 8:2. Po dwóch oczkach zgarniętych przez Duńczyków Rekiny domknęły połowę wynikiem 11:4. Po zamianie stron gra Ismaila "refrezha" Alia i spółki znacząco się poprawiła, lecz zdobyte przez nich sześć punktów nie wystarczyło do zatriumfowania na pierwszej mapie.

Na Cache'u zawodnikom Fragsters ponownie udało się rozgromić przeciwników. Skandynawowie praktycznie bez oporu wyszli na prowadzenie 10:1, które w wyniku późniejszej ofensywy Vega Squadron zmniejszyło się do nieco skromniejszego wyniku 10:5. W drugiej części spotkania pistoletówka wpadła na konto rosyjsko-ukraińskiego zespołu. Chwilę później Duńczycy zdołali odzyskać trzy oczka, a następnie po czterech porażkach doliczyli na swoje konto kolejne pięć punktów. Koniec końców zwyciężyli wschodnioeuropejscy gracze, którzy pokonali rywali na drugiej mapie 16:13.

Już za chwilę rozpocznie kolejny ćwierćfinał, w którym zobaczymy zawodników North i NRG Esports. Transmisję z tego wydarzenia można oglądać w języku angielskim pod tym linkiem. Aby zasięgnąć dodatkowych informacji na temat StarSeries i-League Season 6 zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją tekstową.