STS
Pompa Team Mystiques

Pompa Team drugim finalistą ESL MP po wygranej z Szatą Maga

Choć pierwszy półfinał 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski przyniósł nie lada emocje, drugi był już nieco mniej ekscytujący. Pompa Team zapewnił sobie awans do finału pokonując Szatę Maga 3:1. Tym samym w meczu o mistrzostwo po raz kolejny zobaczymy Pompę oraz Illuminar Gaming. Biorąc pod uwagę rezultat obu półfinałów, to Pompa wydaje się być faworytem […]

Choć pierwszy półfinał 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski przyniósł nie lada emocje, drugi był już nieco mniej ekscytujący. Pompa Team zapewnił sobie awans do finału pokonując Szatę Maga 3:1. Tym samym w meczu o mistrzostwo po raz kolejny zobaczymy Pompę oraz Illuminar Gaming. Biorąc pod uwagę rezultat obu półfinałów, to Pompa wydaje się być faworytem w tym meczu.

Pompa Team 3:1 Szata Maga

Pierwsze starcie choć zaczęło się lepiej dla Szaty Maga, z czasem przerodziło się w totalną dominację Pompa Teamu. Nawet mimo wyrównanego stanu złota Pompa kontrolowała sytuację na mapie i po zdobyciu szybkiego Nashora w 23. minucie kontrolowała sytuację na Summoner’s Rift. Na rozstrzygnięcie musieliśmy jednak czekać dość długo, bo aż do 35. minuty.

Drugą potyczkę lepiej rozpoczęła Pompa, zgarniając pierwsze zabójstwo, wieżę oraz smoka. Z czasem podopieczni Marka „MenQ” Dziemiana zaczęli odrabiać straty, ale po zdobyciu Nashora przez PT Łukasz „puki style” Zygmunciak i kompani zniszczyli dwa inhibitory, a wkrótce po tym wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie w serii.

Dopiero w trzecim starciu Szata Maga zdołała podjąć walkę z rywalami. Duży wkład w sukces Szaty miał wygrany teamfight już w 13. minucie oraz dość wątpliwe decyzje ze strony Pompy. Jedną z nich była próba podjęcia Barona mimo pokaźnego deficytu w złocie, który zakończył się utratą czterech graczy. Nawet bez fioletowego wzmocnienia Szata Maga po półgodzinnym starciu zapisała pierwsze oczko na koncie.

Czwarta potyczka zapowiadała się na najbardziej wyrównaną, ale ciągła presja zawodników Pompa Teamu przełożyła się na zniszczenie przez nich zewnętrznej linii obrony SM już w 17. minucie. Osiem minut później po wyłączeniu czterech rywali na konto PT powędrował Baron i z jego wzmocnieniem puki style i kompani otworzyli drogę do bazy Szaty Maga. W 36. minucie po zniszczeniu wszystkich inhibitorów Pompa przypieczętowała zwycięstwo i zapewniła sobie miejsce w finale.

W wielkim finale Pompa Team podejmie Illuminar Gaming. Najważniejszy mecz tego sezonu ESL MP rozpocznie się jutro o godzinie 13:00. Wszystkie spotkania lanowych finałów ESL MP możecie obejrzeć na oficjalnym kanale ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL. Więcej informacji na temat zmagań znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO Esports Szpero

SZPERO: Wszystko jest na dobrej drodze do końcowego triumfu

Kolejny dzień Poznań Game Arena powoli dobiega końca. Największym wygranym dzisiejszych zmagań w ramach ESL Pro European Championship jest AGO Esports...