fot. DreamHack/Adela Sznajder

Snax oficjalnie odsunięty od głównego składu mousesports!

Janusz „Snax” Pogorzelski oficjalnie odsunięty od głównego składu mousesports. Informacje, jakoby polski zawodnik miał zostać przeniesiony do rezerwy, zostały dziś potwierdzone na oficjalnych kanałach organizacji w mediach społecznościowych.

Doniesienia o ewentualnym posadzeniu Pogorzelskiego na ławce krążyły w sieci od czasu nieudanego występu w ramach 6. sezonu StarSeries i-League. Myszy stawiane były w tym turnieju w roli faworyta i początkowy bilans 2:0 w fazie grupowej zdawał się owe założenia potwierdzać. Porażki z ENCE eSports, a następnie OpTic Gaming oraz BIG szybko jednak zmusiły triumfatorów z Nowego Jorku do pożegnania się z Kijowem.

A właśnie zwycięstwo podczas ESL One New York miało być zapowiedzią nowego, lepszego mousesports. Taką opinię podzielał sam Snax, który przekonywał, że powoli odzyskuje dawną formę. Niestety nie było jej widać w czasie StarSeries i-League 6, gdzie Polak często plasował się w dolnych częściach tabeli. Cisza w eterze po słabym występie w stolicy Ukrainy przerwana została dopiero w sobotę, kiedy organizacja ogłosiła, że wycofuje się z rozgrywek EPICENTER 2018 w Moskwie. Powodem miał być konflikt w zespole, co wielu odebrało jednoznacznie jako danie sobie czasu na przemodelowanie składu.

Teraz wiemy już na pewno, że Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego w najbliższym czasie zastąpi Martin „STYKO” Styk, do tej pory będący graczem rezerwowym. Dalsze losy polskiego gracza póki co nie są znane, a aktywny skład mousesports na chwilę obecną kształtuje się następująco:

  • Chris „chrisJ” de Jong
  • Tomáš „oskar” Šťastný
  • Robin „ropz” Kool
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Martin „STYKO” Styk
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś dwa mecze Kinguin w ESEA MDL

Team Kinguin nie ma czasu nawet na chwilę odpoczynku. Po piątkowym triumfie w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski Pingwiny wracają już do rywalizacji w...